جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش قیمت اینترنت

کاهش سرعت اینترنت در طرح صیانت جدی است؟

03:008۰

با کاهش پهنای باند که منجر به کاهش سرعت اینترنت یا همان کند شدن عملکرد اینستاگرام و سرویس‌های مشابه می‌شود، این سرویس‌ها عملا غیر قابل استفاده خواهند شد.

به گزارش اسپات نیوز، طبق گفته نیما نامداری، عضو هیئت مدیره نظام صنفی یارانه‌ی کشور در طرح صیانت سقف پهنای باند برای سرویس‌های خارجی در نظر گرفته می‌شود. به دنبال این کاهش پهنای باند، کاهش سرعت اینترنت اتفاق می‌افتد؛ این به معنی آن است که سرویس‌هایی مانند اینستاگرام و واتساپ، فیلتر نمی‌شوند اما سرعت آن‌ها به قدری کند شده که برای مخاطب عملا غیر قابل استفاده خواهند شد.

نیما نامداری در خصوص کسب و کارهای اینترنتی گفت: بر اساس برآوردها کسب و کار حدود ۲ میلیون نفر به اینستاگرام وابسته است. این افراد از اینستاگرام برای بازاریابی و فروش محصولات خود استفاده می‌کنند. این ۲ میلیون عموما شامل کسب و کارهای کوچک و متوسط و کسب و کارهای خانگی هستند و تعیین سقف پهنای باند و کاهش سرعت اینترنت ، مستقیما به این کسب و کارها آسیب خواهد زد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که این کسب و کارها تا قبل از اینستاگرام، امکان رایگان دیگری برای بازاریابی در دسترس نداشتند و اینستاگرام بازاری بزرگی در اختیار این افراد قرار داد. از سوی دیگر با کاهش سرعت اینترنت و  ایجاد شرایطی که افراد انگیزه استفاده از فضای مجازی را از دست بدهند، آن‌‌ها همچنین تمایل خود را برای خرید و استفاده از لپتاپ و گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌های بالا و حتی بسته اینترنتی با حجم زیاد از دست خواهند داد. به دنبال این اتفاق صنعت مذکور رونق خود را از دست خواهد داد.

نامداری افزود: به دنبال این اتفاقات، صنعت آی تی تنها صنعتی نخواهد بود که از این طرح آسیب می‌بیند و تمام بخش‌های اقتصادی کشور از این بی اعتمادی و کاهش انگیزه برای سرمایه‌گذاری در آن بخش آسیب خواهند دید.

شایان ذکر است که علی‌رغم نام طرح که بر حمایت کسب و کارهای داخلی تاکید‌ می‌کند، چالش‌های حاصل از آن برای فعالان این حوزه به مراتب بیشتر از حمایت‌ها است.

نامداری پیش ازین در مورد این طرح تاکید کرده بود که این محدودیت‌ها نتیجه‌ای جز بی‌اعتمادی کاربر و کاهش تمایل به استفاده از خدمات داخلی در پی نخواهد داشت. همانطور که پیش ازین به طور ملموس این چالش را در خصوص پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی تجربه کردیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17859

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com