جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش قیمت بلیط هواپیما

افزایش قیمت بلیط هواپیما در پی خودسری ایرلاین‌ها

03:008۰

طبق گفته مدیر نظارت بر فرودگاه‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی، در جلسه امروز شورای هواپیمایی عالی، تصمیمی برای افزایش قیمت بلیط هواپیما گرفته نشد.

به گزارش اسپات نیوز، حسن خشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سامان هواپیمایی اعلام کرد: در جلسه امروز شورای عالی هواپیمایی تصمیمی برای افزایش قیمت بلیط هواپیما گرفته نشد.

جلسه امروز شورای عالی هواپیمایی، با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان ایرلاین‌ها و مسئولان سازمان هاپیمایی کشور برگزار شد و در این جلسه قرار شد بررسی‌های دقیق‌تری در خصوص افزایش بلیط هواپیما‌ها صورت بگیرد و همچنین بررسی این مسئله به جلسات آتی موکول شد. در این جلسه اعضای شورای عالی هواپیمایی در رابطه با قیمت بلیط هواپیما قانع نشدند.

جلسه مذکور با هدف بررسی افزایش قیمت غیر قانونی بلیت هواپیما از سوی ایرلاین‌ها، برگزار شد. از ابتدای تیرماه تا کنون ایرلاین‌های داخلی به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت تا بیش از ۳۰ درصد در مسیرهای داخلی کرده‌اند و تا کنون توضیح مشخصی برای این مسئله نداشته‌اند، این در حالی است که برخی از ایرلاین‌ها این اقدام را قانونی اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

قیمت بلیط هواپیما خصوصا در روزهای اخیر افزای یافته و اگرچه مسئولان سازمان هوایی کشور نسبت به آن موضع گرفته و آن را غیر قانونی دانسته‌اند، به نظر می‌رسد شرکت‌های هواپیمایی توجهی به این اظهارات و سقف تعیین شده برای نرخ پروازهای داخلی ندارند.

در جلسه برگزار شده در خصوص رسیدگی به این مشکل، وزیر راه و شهرسازی به ایرلاین‌ها و نمایندگان سازمان هواپیمایی دستور داد تا کمیته‌ای برای بررسی و کارشناسی قیمت هواپیما تشکیل شود و آنالیز هزینه ایرلاین‌ها و قیمت تمام شده برای هر ساعت صندلی پرواز محاسبه شود تا در جلسه بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در خصوص این افزایش قیمت غیر قانونی توسط ایرلاین‌ها گفت: به دستور وزیر راه و شهرسازی و تلاش سازمان هواپیمایی کشور، قیمت بلیط هواپیما ه نرخ قبلی بازگش و افزایش قیمت بلیط هواپیما منتفی شد. ایرلاین‌ها طی دو روز گذشته موظف به پرداخت مابه‌التفاوت قیمت بلیط به مسافرانی که بلیط را گران خریدند، شدند. در این رابطه مسافران باید به شرکت‌های هواپیمایی مراجعه و در صورت عدم پاسخ‌دهی، شکایت خود را در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشور ثبت کنند تا سازمان مربوطه به این موضوع رسیدگی کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18024

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com