جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تاثیر کرونا بر بازار موسیقی

تاثیر کرونا بر بازار موسیقی ؛ آمارها چه می‌گویند؟

03:001۱

با بررسی افت تولید آلبوم‌های تصویری و کنسرت‌های حضوری و کناره‌گیری برخی هنرمندان به دلیل مشکلات اقتصادی، تاثیر کرونا بر بازار موسیقی را به وضوح مشاهده می‌کنیم.

به گزارش اسپات نیوز، تاثیر کرونا بر بازار موسیقی ، تاثیری بسیار چشمگیر و غم انگیز است. پس از شیوع این ویروس تولید آلبوم‌های تصویری با افت شدیدی مواجه شد تا جایی که طی این سال‌ها تنها ۶ یا ۷ آلبوم تصویری عرضه شده است. این در حالی است که این رقم در سال‌های ۹۷ و ۹۶ به ترتیب ۲۰ و ۳۰ آلبوم تصویری بوده است.

شیوع این ویروس، باعث متوقف شدن بسیاری از فعالیت‌های موسیقی که منبع درآمدی برای فعالان این حوزه بود، شد و به دنبال آن هنرمندان به شدن در تنگنا قرار گرفتند.

طی دوره درگیری با این ویروس برگزاری کنسرت موسیقی امکان پذیر نبوده و برخی هنرمندان که خیلی خوش‌شانس بوده‌اند، توانسته‌اند با حمایت دولت، یک تا نهایت سه بار به روی صحنه کنسرت آنلاین بروند.

از سوی دیگر در شرایط مشکلات اقتصادی کنونی، میزان تولید آلبوم‌های موسیقی کاهش چشم‌گیری داشته و هنرمندان را در وضعیت بدی قرار داده ، تا جایی که برخی از هنرمندان آنقدر از فضای موسیقی و تولید اثر دور بوده‌اند که برای رفع نیاز زندگی‌شان دست به فروش ساز زدند؛ سازهایی که ممکن بود سرچشمه خلق آثار موسیقی جدید باشد.

بیشتر بخوانید:

در ابتدای شیوع ویروس کرونا، عده‌ای از هنرمندان که تصور می‌کردند این ویروس ظرف چند ماه فیصله می‌یابد، به تدریس روی آوردند در حالی که تدریس پیشه اصلی برخی از آن‌ها نبود. اما چگونه ممکن است ظرف دو سال، با در نظر گرفتن شرایط فعلی، تا حدی شاگرد داشت که خرج زندگی را ازین طریق تامین کرد؟

بر اساس آمارها در سال ۹۶ به طور میانگین ۲۴۹۹ کنسرت شد و در سال ۹۷ این آمار برابر ۳۲۲۱ کنسرت بوده، این در حالی است که با شیوع کرونا این آمر در سال ۹۸ به ۶۲۱ اجرا رسید و در سال ۹۹ با ادامه درگیری با این ویروس، به کنسرت‌های آنلاین بسنده شد و در این راستا ۹۹ کنسرت مجازی اجرا شد.

گفتنی است که تولید تک‌ آهنگ در سال ۹۹ با رشد قابل توجهی همراه بوده و ۴۳۱۴ تک آهنگ تولید و عرضه شده است. طبق مصاحبه‌های انجام شده با هنرمندان و پرسش در ورود علت تمایل بیشتر به تولید تک آهنگ، علت آن را کم‌هزینه‌تر بودن و نیاز به زمان کمتر برای تولید، عنوان کرده‌اند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18041

282 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. پرستو

    واقعا غم انگیزه این قشر همیشه مظلوم واقع میشن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com