جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نهضت ملی مسکن

وام بدون سپرده خرید مسکن تمدید شد

03:00۰

بانک مسکن، طرح وام بدون سپرده خرید مسکن به ارزش‌های ۱۶۰، ۱۲۰، ۸۰ و ۴۰ میلیونی را برای افراد مجرد و متاهل تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید کرد.

به گزارش اسپات نیوز، بانک مسکن وام بدون سپرده خرید مسکن را تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید کرد. در این طرح اعطای تسهیلات بدون سپرده مشمول درخواست‌هایی می‌شود که پیش نویس قراردادشان حداکثر تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ تنظیم و تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند.

بانک مسکن پیش از این با هدف کمک به خانه‌دار شدن اقشار مختلف جامعه و افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن و همچنین کاهش هزینه‌های اخذ تسهیلات، طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده را تا پایان سال ۹۹ در دستور کار خود قرار داده بود.

از ۲۵ دی‌ماه ۹۹ به مناسبت سالروز تاسیس بانک مسکن، طرح اعطای تسهیلات مسکن در دستور کار شعب این بانک قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

سایت بانک مسکن در توضیح این طرح نوشته است که متقاضیان خرید مسکن با استفاده از وام‌های ناشی از اوراق حق تقدم، می‌توانند توسط طرح مذکور ۵۰ درصد از تسهیلات درخواستی خود را بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده کنند.

به این ترتیب ۵۰ درصد از مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و ۵۰ درصد یاقی‌مانده را می‌توانند بدون خرید اوراق از محل بدون سپرده دریافت کنند. به این ترتیب متقاضیان تنها برای دریافت نیمی از تسهیلات نیاز به خرید اوراق دارند.

بر اساس این طرح، تمامی شعب بانک مسکن به متقاضیانی که تا پایان تیرماه درخواست بهره‌مندی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را دارند، تسهیلات مذکور را پرداخت خواهند کرد.

سقف این تسهیلات در شهرهای مراکز استان مانند تهران برای خرید انفرادی ۸۰ میلیون تومان و برای ذوجین ۱۶۰ میلیون تومان و در شهرستان‌های هر استان برای خرید انفرادی ۶۰ میلیون تومان و برای زوجین ۱۲۰ میلیون تومان است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18036

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com