جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش قیمت گوشت

پیش‌بینی افزایش قیمت گوشت در ماه‌های آینده!

03:00۰

با توجه به گرانی نهاده‌های دامی، خشکسالی و نبود حمایت جهاد کشاورزی از دامداران و عدم واردات گوشت به کشور به دلیلی گرانی ارز، در ماه‌های آینده با افزایش قیمت گوشت مواجه خواهیم بود.

به گارش اسپات نیوز، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت دامی مشهد، ضمن اشاره به افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی گوشت نسب به سال گذشته گفت: به عت گرانی نهاده‌های دامی، خشکسالی، نبود حمایت جهاد کشاورزی از دامداران و همچنین عدم واردات گوشت به دلیل گرانی ارز در ماه‌های آینده با افزایش قیمت گوشت به طور چشمگیری مواجه خواهیم شد.

مهدی باقری در خصوص این افزایش قیمت گفت: پیش‌بینی می‌کنیم این افزایش قیمت از اوایل پاییز سال جاری آغاز شود. در حالی که قیمت دام‌های سبک نسبت به ماه گذشته افزایشی نداشته، قیمت دام‌های سنگین در هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

اتحادیه مرکزی که از عدم تامین نهاده‌های دامی و عدم حمایت و اقدامات مناسب دولت در این رابطه انتقاد دارد، تاکید کرد که اگر شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند، باید واردات گوشت را توسعه دهیم.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که با توجه به تامین داخلی این محصول پیش این واردات چندانی نداشت و در سال جاری هم این واردات قابل توجه نیست. از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه حدود ۱۰ تن گوشت قرمز سبک به ارزش ۷۲.۵ هزار دلار وارد شده که نسبت به واردات همین مدت در سال گذشته، کاهش چندین برابری داشته است. سال گذشته در این فاصله ۳.۲ هزار تن به ارزشی بیش از ۲۱.۵ میلیون دلار واردات گوشت صورت گرفته بود.

باقری در خصوص قیمت فعلی گوشت گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو لاشه برینه نرینه ۱۱۷ هزار تومان، هر کیلو ران و دست و گردن ۱۳۵ هزار تومان و بدون گردن ۱۳۸ هزار تومان، ران و دست و گردن فانتزی ۱۴۲ هزار تومان، گوساله جوان کترینگی ۱۴۵ هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت گاوی کترینگی ۱۳۰ هزار تومان است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18166

257 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com