جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکنش‌ها به جنجال روبیکا

ادامه واکنش‌ها به جنجال روبیکا ؛ غیرقانونی و مصداق جعل

03:00۱

یکی از واکنش‌ها به جنجال روبیکا مبنی بر ساخت خودسرانه حساب کاربری، واکنش کامبیز نوروزی بود؛ او این اقدام را غیرقانونی و مصداق جعل دانست.

به گزارش اسپات نیوز، یکی از واکنش‌ها به جنجال روبیکا ، واکنش کامبیز نوروزی بود. او به عنوان یک حقوقدان، اقدام روبیکا مبنی بر ساخت حساب کاربری به اسم افراد در اپلیکیشن روبیکا، غیرقانونی و مصداق جعل دانست.

کامبیز نوروزی در مورد ادعای بسیاری از کاربران مبنی بر جعل حساب کاربری‌شان در روبیکا، گفت: این اقدام روبیکا منجر به بی‌مسئولیتی و ناکارآمدی می‌شود و نمونه‌ای از آن را در مقابله با کرونا تا آن چیزی که امروز در روبیکا اتفاق افتاده می‌بینیم.

بیشتر بخوانید:

نوروزی با بیان اینکه طبق اخبار، این شرکت وابسته به یک سازمان رسمی است گفت: مدت زمان طولانی است که صدا و سیما این شرکت را در برنامه‌های خود تبلیغ می‌کند و به این ترتیب این شرکت به یکی از قدرت‌های بزرگ حوزه خودش تبدیل شده و به دنبال افزایش کاربران خود به شکل‌های متعدد است.

اخیرا روبیکا برای افزایش تعداد افرادی که وارد این اپلیکیشن می‌شوند صفحاتی با نام افراد ساخته‌اند‌ و این رفتار غیرقانونی و مصداق جعل است، اگرچه این شرکت مسئولیتی در مقابل این اقدام نمی‌پذیرد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که از این شرکت منتشر شده بود، مدعی شده بودند که مالکان این صفحات باید خودشان صفحاتشان را حذف کنند اما سوال اینجاست که چگونه بدون اجازه افراد برایشان صفحه باز می‌کنند اما خودشان صفحات را نمی‌بندند؟

نوروزی همچنین گفت: اخیرا درگیر جریانی به نام طرح صیانت با هدف حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستیم، در حالی که اگر کمترین اهمیتی برای حقوق اشخاص قائل بودند باید نسبت به این موضوع یک برخورد بسیار سخت و سنگین نشان می‌دادند.

وی همچنین افزود: مسئولیت‌پذیری در سازمان‌های ایرانی به کمترین حد ممکن رسیده و ما با وضعیت نابسامان حقوقی مواجه هستیم.

نوروزی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دادستان به عنوان مدعی‌العموم توانایی وارد شدن به این موضوع برای دفاع از حقوق اشخاص را دارد، گفت: چون این وضعیت جنبه عمومی دارد، دادستان می‌تواند وارد شود و دستور تحقیق و بررسی بیشتر بدهد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18283

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. fatemeh

    چرا هیچکس رسیدگی نمیکنه؟ خودمون باید بریم پاک کنیم اکانتی که اونا ساختن رو! این خیلی غیر منطقیه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com