جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اولین تحریم بایدن

اولین تحریم بایدن علیه ایران ؛ سیاست آمریکا تغییر کرد؟

03:00۰

تحریم شبکه فروش نفت ایران، اولین تحریم بایدن علیه ایران است. بر خلاف انتظارات جو بایدن اولین گام جدی در راستای تشدید تحریم‌ها علیه ایران را برداشت.

به گزارش اسپات نیوز، اولین تحریم بایدن علیه ایران، تحریم شبکه فروش نفت ایران است. بر خلاف پیش‌بینی و انتظار، جو بایدن اولین گام جدی را در راستای تشدید تحریم‌ها برداشت و یک تاجر عمانی را به همراه شرکت‌های مرتبط با او تحریم کرد.

بر اساس ادعای خزانه‌داری آمریکا، این گروه به عنوان واسطه خارجی در راستای تسهیل روند تجارت نفتی ایران و چین در سایه تحریم‌ها فعالیت می‌کردند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده با انتشار بیانه‌ای مدعی شد که این شبکه مستقر در عمان با حمایت سپاه پاسداران، نفت ایران را به مشتریان خارجی از جمله مشتریانی در شرق آسیا می‌فروخته.

بیشتر بخوانید:

خزانه داری آمریکا همچنین مدعی شد که دو شرکت وابسته به این شبکه در عمان، یکی در لیبریا و دیگری در رومانی به ثبت رسیده است. این اقدام اولین گام قابل توجه دولت بایدن در راستای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران از زمان آغاز به کار این دولت بوده که مصادف با اولین روزهای ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی شده است.

اولین تحریم بایدن از دیدگاه بیزینس اینسایدر

پایگاه تحلیلی بیزینس اینسایدر، در مقاله‌ای این موضوع را بررسی کرده است. طبق تحلیل در این مقاله، استراتژی تحریمی همانطور که در دولت ترامپ با شکست مواجه شد، در دوره بایدن نیز شکست خواهد خورد و اگر بایدن به دنبال نجات ایالات متحده از جنگ‌های دائمی باشد، باید به جنگ اقتصادی علیه ایران نیز پایان دهد.

تحلیل‌گر این پایگاه خبری، مدعی است که دولت بایدن به دنبال هدف قرار دادن بیش از پیش صادرات نفت ایران و محدود کردن قطعات به کار رفته در پهپادها و موشک‌های ایران است.

در شرایطی که مذاکرات هسته‌ای وین به بن‌بست رسیده، ارزیابی مجدد اینکه آیا این تحریم‌ها موجب تامین منافع آمریکایی‌ها می‌شود، حائز اهمیت بیشتری است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18204

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com