جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تحریم دامین استارتاپ‌های ایرانی

تحریم دامین استارتاپ‌های ایرانی در یک‌قدمی اجرا

03:18۱

امیرحسین مددی ضمن اظهار نگرانی در مورد تحریم دامین استارتاپ‌های ایرانی گفت: استارتاپ‌های ایرانی از یک طرف درگیر سازمان‌های داخلی هستند و از طرف دیگر تحت تاثیر تحریم‌های خارجی.

به گزارش اسپات نیوز، امیرحسین مددی، مدیرعامل شنوتو دات کام اعلام کرد که دامنه شنوتو تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است. به گفته وی اقدامات لازم برای جلوگیری از تبعات بیشتر انجام شده است. او ضمن ابراز نگرانی از تحریم دامین استارتاپ‌های ایرانی گفت: استارتاپ‌های ایرانی در یک قیچی دو لبه گرفتار شدند، یک طرف آن سازمان‌های داخلی و طرف دیگر تحریم‌های خارجی قرار دارند.

روز گذشته شنوتو در توئیتر خود اعلام کرد که طبق دستور دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا، دامنه دات کام این سرویس به علت ارائه ارائه خدمات به ایران از دسترس خارج شده و در حال حاضر قابل تمدید نیست. ازین رو دامنه دات نت برای تمام آی‌پی‌ها فعال است. خوشبختانه هنوز در پادکچرهای این پادکست مانند اپل پادکست و کست باکس مشکلی وجود ندارد.

گفتنی است که به دنبال تحریم دامین شنوتو امکان تحریم استارتاپ‌های ایرانی دیگر نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

امیرحسین مددی در این خصوص گفت: که دامنه shenot.com در رجیسترنتی با نام domain.com به اسم خود من ثبت شده و بنا بود موعد تمدید این دامنه ۲۰ مردادماه سال جاری باشد. از یک هفته پیش ایمیلی برای من از طرف افک ارسال شد که در آن به موضوع سرویس ما اشاره داشت. آن‌ها در این ایمیل اعلام کرده بودند که ما فکر می‌کنیم این سرویس به ایران خدمات می‌دهد از همین رو لازم است امیرحسین مددی مدارک خود را برای ما ارسال کند. همچنین اگر این سرویس در ایران فعال است، طبق تحریم‌ها امکان ارائه خدمات به آن وجود ندارد.

مددی همچنین افزود: ما از طریق وکلای خود سعی کردیم ثابت کنیم که مالک دامنه در ایران نیست و این سرویس صرفا به ایران خدمات نداده و به طور کلی یک سرویس فرهنگی برای تمام فارسی‌زبان‌های دنیا است.

او با تاکید بر این مسئله که وکیل‌شان در آمریکا روی این موضوع کار می‌کند اما در شرایط فعلی شیوع کرونا بهانه‌ای شده تا پاسخ درستی به ما ندهند.

به گفته مددی به دلیل اختلالات پیش آمده، شنونده‌های شنوتو پلاس که حق اشتراک پرداخت می‌کنند. حق عضویت‌شان به صورت رایگان به مدت دو هفته تمدید شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18248

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. fatemeh

    طرح صیانتم اجرا نشه تحریما یه بلایی مشابهش سرمون میارن! کم کم ارتباطمون با دنیا قطع میشه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com