جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عرضه اولیه بعدی

عرضه اولیه بعدی بورس تهران کدام است؟

03:48۱

بازار سرمایه در حالی در تعطیلات کرونایی به سر می‌برد که این روزها بسیاری از سهامداران در انتظار عرضه‌های اولیه جدید به سر می‌برند؛ اما عرضه اولیه بعدی کدام است؟

به گزارش اسپات نیوز، از ابتدای سال جاری تا به امروز ۹ عرضه اولیه در بازار سهام انجام شده است. عرضه اولیه‌هایی که البته اکثر آنها نقدینگی بسیار کمی می‌خواست ولی بازدهی درصدی خوبی داشتند.

از این نظر که معمولا عرضه‌های اولیه سود اولیه خوبی دارند، سهامداران استقبال خوبی از آنها می‌کنند. در آخرین عرضه اولیه‌ای که امسال انجام شد حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مشارکت داشتند.

با این وجود معامله‌گران معتقدند عرضه‌اولیه‌های اخیر بسیار کوچک بوده و منتظر عرضه اولیه بعدی بزرگ نظیر شستا و سیتا هستند.

یکی از این عرضه اولیه‌های بزرگ عرضه اولیه پتروشیمی خلیج فارس است. از سال گذشته خبرهایی مبنی بر عرضه سهام این شرکت بزرگ در رسانه‌ها منتشر شد. با این حال هنوز خبری از زمان این عرضه منتشر شده و اطلاعات کدال هم نزدیک بودن آن را تایید نمی‌کند.

یکی از شرکت‌هایی که به نظر می‌رسد در آستانه عرضه اولیه قرار گرفته، سیمان آبیک است. اطلاعیه‌های کدال و اقداماتی که این شرکت انجام داده نشانه‌هایی از ورود قریب‌الوقوع سابیک به بورس دارد. توثیق سهام شرکت‌های سیمان خوزستان ، سیمان ارومیه ، سیمان شرق ، سیمان بهبهان ، سیمان بجنورد و سیمان فارس نو ، به منظور تعهدات مربوط به عرضه اولیه سهام شرکت سیمان آبیک یکی از اقدامات این شرکت بوده است. همچنین انتشار پی در پی گزارش‌های مالی در کدال هم دیگر نشانه‌ای است که نزدیک بودن عرضه اولیه این نماد را محتمل می‌کند.

چندی پیش هم رضوانی‌فر مدیرعامل شستا، وعده عرضه اولیه سیمان آبیک را در هفته دوم شهریور ماه داده بود. سیمان آبیک بزرگترین کارخانه سیمان ایران و خاورمیانه است.

بیشتر بخوانید:

۶۰ عرضه اولیه جدید در راه فرابورس

این در حالی است که معاون پذیرش فرابورس ایران گفت: با توجه به استقبال شرکت‌ها از عرضه سهامشان در فرابورس، سهام بیش از ۶۰ شرکت تا پایان سال عرضه اولیه می‌شود.

تا پایان تیر ماه ۱۴ شرکت پذیرش شده اند و آمادگی داریم از هفته آینده هفته ای یک عرضه داشته باشیم ما حتی آمادگی عرضه دو شرکت در هفته را هم داریم.

در ماه های بعدی با توجه به شرایط بازار و علاقمندی شرکت ها تصمیم گیری خواهیم کرد.

در هر عرضه اولیه بیش از ۲٫۵ میلیون نفر مشارکت دارند و استقبال خوبی از سمت مردم وجود دارد. تجربه ثابت کرده است که عرضه اولیه ها بازده مناسبی دارند. کم کم روند حضور مردم در عرضه اولیه ها در حال رشد است و فکر می کنم دوباره به روزهای خوب سال قبل و حضور ۵ میلیون نفر در عرضه اولیه ها برگردیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18686

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. صادق

    پس عرضه اولیه شستا کی میااااد؟؟؟ دست بجنبونید دیگه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com