جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بزرگترین عرضه اولیه جهان

بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ انجام شد

02:54۱

چایناتلکام، دومین اپراتور بزرگ موبایل چین در بورس عرضه شد تا بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ به نام این کمپانی ثبت شود.

به گزارش اسپات نیوز، سهام شرکت چایناتلکام، دومین اپراتور بزرگ موبایل چین در بورس این کشور عرضه اولیه شد. قیمت هر سهم این شرکت با رشدی ۴۴ درصدی به ۴٫۵ یوان رسید. این عرضه اولیه به عنوان بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ به ثبت رسیده است.

بر اساس اعلام وبسایت چایناتلکام، این شرکت بیش از ۱۱٫۹ میلیارد سهم را در بورس ثبت کرده است. در اولین روز معاملات این سهم در بورس شانگهای، ارزش بازار این شرکت به ۵۴٫۲ میلیارد یوان ( ۸٫۳۶ میلیارد دلار) رسید.

خریداران بزرگترین عرضه اولیه جهان

عرضه چاینا تلکلام موجب شد تا توجه ۲۰ شرکت سرمایه‌گذار استراتژیک نیز به این نماد جلب شود. شرکتهایی نظیر هوآوی، DBAPP، بیلی‌بیلی همگی سهام چایناتلکام را خریداری کردند.

بیشتر بخوانید:

چایناتلکام که پیش از این در بورس نیویورک نام خود را ثبت کرده بود به دلیل تعلیق در اواخر ژانویه و اتهاماتی که اداره امنیت ملی آمریکا به این شرکت در ماه می زد، از فهرست شرکت‌های آماده عرضه این بورس خارج شد.

چایناتلکام در حالی در بورس شانگهای عرضه شد که درآمدش در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ رشدی ۲۷ درصدی داشته است. سود خالص این شرکت نیز در نیمه نخست امسال به ۱۷٫۷ میلیارد یوآن رسید. درآمد چایناتلکام هم در نیمه نخست امسال ۲۱۹ میلیارد یوآن ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۳ درصدی داشت.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18835

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. سهامدار خسته

    اینا عرضه اولیه دارن ما هم عرضه اولیه
    نفری ۲۰۰ تا تک تومنی

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com