جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید مسکن متری

خرید مسکن متری در بورس امکان‌پذیر می‌شود

02:07۱

طرح بورس مسکن با عنوان «صندوق زمین و مسکن» مراحل نهایی خود را طی کرده و امکان خرید مسکن متری در بورس از نیمه دوم سال جاری، پس از کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بها‌دار فراهم می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، محمود محمدزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بورس مسکن با عنوان «صندوق زمین و مسکن» ، مراحل نهایی خود را سپری کرده و با هدف جذب سرمایه برای پروژه‌ها و همچنین حفظ ارزش سرمایه مردم، امکان خرید مسکن متری در بورس از نیمه دوم سال جاری، پس از کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار راه‌اندازی می‌شود.

حدودا از دو سال گذشته صحبت از راه‌اندازی طرح «صندوق زمین و مسکن» به میان آمد. اولین هدف این طرح، عرضه پروژه‌های مسکونی و تجاری در بازار سرمایه بود تا به این منظور هم به تولید مسکن کمک شود و هم برای سهامداران سوددهی داشته باشد. خرید مسکن به صورت متری و کامل از ویژگی‌های بورس مسکن در نظر گرفته می‌شود.

محمود محمدزاده در این خصوص افزود: همکاری میان وزارت راه و شهرسازی و بورس کالا از ماه‌ها قبل آغاز شده و تا کنون نتایج مثبتی ازین همکاری در این حوزه‌ها حاصل شده است.

بیشتر بخوانید:

او در پاسخ به این سوال که اجرایی شدن همکاری با بورس کالا برای اجرا کردن طرح صندوق زمین و مسکن چه زمانی محقق می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که این طرح در نیمه دوم سال جاری اجرایی شود که البته مسلزم آن است که بورس کالا مجوزهای قانونی را از سازمان بورس و اوراق بهادار کسب کند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده، موضوع امکان تامین مالی پروژه‌های حمل و نقل و مسکن با استفاده از ظرفیت‌ بازار سرمایه از حدود دو سال قبل مطرح شد و از اواسط اردیبهشت‌ماه سال گذشته راه‌اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان به مرحله توافق سازمان بورس و وزارت راه و شهرسازی رسید اما هنوز به مرحله‌ی اجرایی شدن نرسیده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18899

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. ساکن کوچه دوم

    کارمون به جایی رسیده که باید یه متر یه متر خونه بخریم… خااااااک

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com