جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رکورد قیمت طلا در سال ۱۴۰۰

رکورد قیمت طلا در سال ۱۴۰۰ شکسته شد

03:00۰

رئیس اتحادیه طلا و جواهر بابل در حالی از افزایش قیمت طلا طی روزهای گذشته خبر می‌دهد که رکورد قیمت طلا در سال ۱۴۰۰ طی ۵ ماه گذشته بارها شکسته شد.

به گزارش اسپات نیوز، بهای هر اونس در بازارهای جهانی نسبت به چهار روز گذشته ۱۲ دلار کاهش یافت و با قیمت یک هزار و ۷۸۱ دلار معامله شد. این در حالی است که در بازار ایران به دلیل افزایش تقاضا، طلا و سکه گران شد.

فعالان بازار می‌گویند قیمت طلا و سکه در بازار ایران وارد کانال جدید قیمت شده است که این اتفاق در پنج ماه گذشته بی‌سابقه است.

رئیس اتحادیه طلافروشان کرج درباره علت گرانی طلا به تجارت‌نیوز گفت: با آن که بازار طلا تعطیل است اما عده‌ای سفته‌بازان و دلالان در شبکه‌های مجازی طلای آب شده و سکه معامله می‌کنند که همین افزایش داد و ستدها در فضای غیر رسمی طلا را گران کرده است.

مسعود ضرابی توضیح داد: با ادامه این روند و همچنین تداوم رشد قیمت دلار، پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه روند صعودی قیمت داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

ورود سکه به کانال جدید قیمتی

امروز طلای ۱۸ عیار با هشت هزار تومان افزایش نسبت به چهار روز گذشته با قیمت یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان فروخته شد. سکه طرح جدید با ۶۵ هزار تومان افزایش وارد کانال ۱۲ میلیون تومان شد و در آخرین معاملات مجازی با قیمت ۱۲ میلیون و ۶۴ هزار تومان داد و ستد شده است.

نیم سکه هم امروز با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان فروخته شد. ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب هر یک با قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شده است.

همچنین روز چهارشنبه سید مهدی تاج‌داران، رئیس اتحادیه طلا و جواهر بابل گفته بود: علت کاهش جزئی قیمت طلا در پایان هفته گذشته تعطیلات سوگواری بوده که این کاهش قیمت مقطعی و طلا و سکه بعد از تعطیلات دوباره گران می‌شود.

این اظهار نظر در حالی مطرح شد که رکورد قیمت طلا در سال ۱۴۰۰ در پنج ماه گذشته بارها شکسته شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=18900

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com