جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون رانندگان اسنپ و تپسی

واکسیناسیون رانندگان اسنپ و تپسی آغاز شد

04:08۰

واکسیناسیون رانندگان اسنپ و تپسی آغاز شد، در حالی که مراکز اختصاص داده شده به واکسیناسیون در بیشتر موارد سرپوشیده هستند و با انتظار مردم در صف‌های طولانی، این مراکز خود به یکی از محل‌های ابتلا به کویید تبدیل شده‌اند.

به گزارش ‌اسپات نیوز، به تازگی با اعلام نوبت واکسیناسیون رانندگان اسنپ و تپسی و مراجعه آنها به یک مجتمع تجاری بزرگ در غرب تهران و حضورشان در صف‌های عریض و طویل و طولانی، سایه ابتلاء و بیماری را می‌توان به چشم دید. مردمی که برای فرار از بیماری هجوم آورده بودند، صفی کیلومتری برای تزریق واکسن ایجاد کردند که خود به گردابی برای شیوع بیماری کووید۱۹ تبدیل شد.

در میان افراد سالمند یا جوانانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، حالا افراد جوان‌تر که رانندگان اسنپ و تپسی نیز هستند، به چشم می‌خورند.

از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹، همواره متخصصان هشدار می‌دهند که یکی از دلایل افزایش ابتلا و مرگ‌و‌میر ناشی از این بیماری می‌تواند حضور در اجتماعات و مراکز شلوغ به ویژه سرپوشیده باشد، از این‌رو تنها پس از چند ماه از شیوع بیماری، متخصصان علوم پزشکی و بهداشت، همچنین کارشناسان ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در ارائه پروتکل‌های بهداشتی همواره مردم را از حضور در اجتماعات و مراکز شلوغ و پرجمعیت منع می‌کردند، اما حالا مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های اعلامی برای تزریق واکسن که در بیشتر موارد هم سرپوشیده هستند، خود به یکی از محل‌های ابتلا به بیماری کووید۱۹ تبدیل شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

خشایار، متولد سال ۶۸ یک راننده اسنپ است و پس از ۶ ساعت معطلی، کلافه و خسته می‌گوید: «چون راننده اسنپ بودم پیامک آمد، من هم ثبت‌نام و مراجعه کردم، مردم یک صف کیلومتری بستند، حدوداً ۵ سری هم پیامک گوشی و کارت ملی را چک می‌کردند تا جعلی نباشد، در نهایت هم قبل از تزریق باز هم چک می‌کنند، تعداد افراد در صف به صورت فجیعی زیاد است، بعد از ساعت‌ها معطلی و ورود به ساختمان و رد کردن صف چند کیلومتری تازه متوجه شدم که ۴ هزار نفر در نوبت تزریق هستند، دقیقاً ۶ ساعت معطل شدم، وقتی نوبت ۴ هزارم بودم، راحت ۸ هزار نفر در ساختمان حضور داشتند. هر دوره هم ۵۰ نفر اسم صدا می‌کنند، تزریق هم در دو صف مجزا انجام می‌شود.»

مهدی، هم راننده اسنپ دیگری است که برای تزریق آمده، از او سؤال می‌شود، چرا این مرکز را انتخاب کردی؟ مهدی در پاسخ می‌گوید که به دلیل ترس از اینکه نتواند واکسن خوب با برند معتبری بگیرد، اولین جایی که در سامانه به او پیشنهاد شده انتخاب کرده است، مهدی هم چیزی در حدود ۴ ساعت منتظر مانده بود، اما به دلیل خستگی ترجیح داد تا فردای آن روز دوباره مراجعه کند، ولی روز بعد هم بعد از اینکه دو ساعت در صف ایستاده بود، اعلام کردند که به دلیل ازدحام و شلوغی زیاد، دیگر به رانندگان اسنپ و تپسی واکسن تعلق نمی‌گیرد و باید از محل خارج شوند.

نگرانی گروه‌های پرخطر برای تزریق واکسن در مراکز شلوغ

جوانی در صف ایستاده که مبتلا به بیماری خاص است، او درباره ازدحام و طولانی بودن صف‌ها می‌گوید که هنگام تزریق دوز اول اصلاً معطل نشدم و به محض ورود به مرکز، واکسن را تزریق کردند، اما امروز با مراجعه برای تزریق دوز دوم از دیدن این همه شلوغی متعجب شدم. به نظرم مسئولان بهداشت و درمان باید برای گروه‌های پرخطر تدابیر بهتری بیندیشند زیرا این مراکز با این همه جمعیت کانون شیوع کرونا می‌شود و همین مسأله علاوه بر اینکه نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند باعث می‌شود تمام زحمات و پیشگیری‌ها به‌راحتی بر باد رود. در شهری مثل تهران که فضاهای ورزشی و حتی مدارس و… وجود دارد چرا برای واکسیناسیون به خدمت گرفته نمی‌شوند.

در ساعات پایانی عصر و با امتناع از تزریق واکسن به رانندگان اسنپ و تپسی، کم کم از ازدحام جمعیت کم شده اما هنوز به حدی شلوغ است که بتوان ترس از انتقال و شیوع بیشتر بیماری را داشت، البته همه مراکز تزریق واکسن چنین مشکلاتی ندارند و در خیلی از مراکز، می‌توان در کمتر از نیم ساعت واکسن گرفت، با این همه حتی یک مرکز شلوغ و با ازدحام بالا می‌تواند جان خیلی از شهروندان را با خطرات جدی ناشی از ابتلا به بیماری تهدید کند و سبب انتشار و پراکندگی بیشتر کرونا شود. قطعاً با مدیریت و رصد مراکز در اعلام نوبت‌ها می‌توان در بازه زمانی کوتاهی این مشکل را برطرف کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19016

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com