جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت روز اوراق تسهیلات مسکن

قیمت روز اوراق تسهیلات مسکن چقدر است؟

03:58۰

با بررسی آمار به دست آمده از قیمت روز اوراق تسهیلات مسکن ، قیمت هر برگ در فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیرماه ۱۴۰۰ به ترتیب ۶۲ هزار، ۶۲ هزار و ۴۰۰، ۶۲ هزار و ۱۰۰ و ۶۲ هزار ۴۰۰ تومان بوده است.

به گزارش اسپات نیوز، بررسی آخرین وضعیت قیمت روز اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در فروردین، اردیبهشت و خرداد، سال گذشته به تریتب ۶۱ هزار و ۷۰۰، ۶۲ هزار و ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشتند. هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیرو مرداد سال ۹۹ با قیمت ۶۱ هزار و ۶۰۰تومان و در شهریور ۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می‌‌شدند.

این اوراق درهر کدام از ماه‌های مهر، آبان‌ و آذر سال گذشته نیز به ترتیب ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان، ۶۱ هزار و ۹۰۰ تومان و ۶۲ هزار تومان قیمت داشتند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ سال ۹۹ با قیمت ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان، در بهمن‌ با قیمت ۶۱ هزار و ۹۰۰ تومان و در اسفند نیز با قیمت ۶۱ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌‌شدند

بیشتر بخوانید:

قیمت اوراق مسکن از فروردین تا تیر سال جاری

این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰ با قیمت ۶۲ هزار تومان، در اردیبهشت سال جاری با قیمت ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان، در خرداد با قیمت ۶۲ هزار و ۱۰۰ تومان و در تیر سال جاری نیز با قیمت ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می‌شدند.

این گزارش بر اساس قیمت تیر نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی

براین اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می‌شود. آنها برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومانی، ۱۲ میلیون و ۴۸۰هزار تومان می‌شود.

همچنین با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۹۹۲ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۷ میلیون و ۴۷۲ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز برهمین اساس می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون توان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان می‌شود.همراه با هزینه چهار میلیون و ۹۹۲ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند در مجموع باید ۲۹ میلیون و ۹۵۲هزار تومان بپردازند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۹ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان است.

این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن هفت میلیون و ۴۸۸هزار تومان می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19116

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com