جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

۱۴ هزار مرگ در یک ماه

مرداد «دلتایی» زیر ذره‌بین؛ ۱۴ هزار مرگ در یک ماه

03:00۰

در حالی که تعداد فوتی‌های کرونا همچنان بیشتر از ۶۰۰ نفر است، بررسی نتایج مردادماه و آمار ۱۴ هزار مرگ در یک ماه همچنان عجیب و ترسناک‌تر به نظر می‌رسد.

به گزارش اسپات نیوز، تعداد فوتی‌های کرونا همچنان بیشتر از ۶۰۰ نفر در روز است و طبق این آمار تعداد فوتی‌های کرونا در روز گذشته ۶۱۰ نفر بوده است. در حالی که مقایسه این عدد با آماری بیش از ۶۸۰ نفر در روز گذشته، ممکن است باعث بهتر به نظر رسیدن اوضاع شود، وقتی پرونده مردادماه را در ایران بررسی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که شرایط به طرز عجیبی وخیم بوده است. با بررسی نتایج به آمار ۱۴ هزار مرگ در یک ماه گذشته می‌رسیم.

در مردادماه سال جاری تعداد فوتی‌ها برابر با ۱۴ هزار نفر بوده است. این تعداد نزدیک به ۲ هزار نفر بیشتر از کسانی که در قله پیک قبلی، آبان‌ماه سال گذشته از این بیماری فوت شدند، است. نکته عجیب‌تر و ترسناک‌تر در این آمارها این است که در تمام دوران شیوع کرونا ، به طور مجموع به این تعداد فوتی نرسیده بودیم.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که هم اکنون تعداد فوتی‌ها به بیش از ۱۰۲ هزار نفر رسیده و این به این معناست که از هر ۸۰۰ ایرانی، تقریبا یک نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده است. همچنین از هر ۶ هزار ایرانی یک نفر فقط در مردادماه در اثر ابتلا به این ویروس درگذشته است.

از سوی دیگر، تعداد بدحالان و بیماران بستری کرونایی نیز موجب فشار به کادر درمان می‌شود. چرا که تعداد بستری‌ها و بدحال‌ها هر روز در حال افزایش بوده و طی دو ماه گذشته افزایش شدیدتری داشته است؛ تا جایی که تعداد انباشت افراد بستری و بدحال در یک روز به بیشتر از سه برابر این آمار در اوایل تیرماه رسیده است. بنابراین فشار وارد بر کادر درمان بسیار بیشتر شده است.

همچنین لازم به یادآوری است که با پر شدن بیمارستان‌ها و افزایش فشار وارد بر کادر درمان، ممکن است زمان طلایی درمان بیمار از دست برود و به تعداد فوتی‌هایی که وضعیت بدی دارند افزوده شود.

شایان ذکر است که بین میزان مرگ بدحالان و روند واکسیناسیون نیز ارتباط بسیار جالبی برقرار است. این آمار نشان می‌دهد که ایران با نزدیک ۷ هزار بیمار بدحال بیش از ۶۰۰ فوتی به جا گذاشته است. وضعیت در کشورهای مشابه دیگری که از روند واکسیناسیون خود عقب مانده‌اند، مانند ایران و حتی در برخی موارد بدتر است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19233

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com