جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جعل پیامک نوبت‌دهی واکسن

مراقب جعل پیامک نوبت‌دهی واکسن باشید!

04:00۱

در حالی که پر بودن بیمارستان‌ها و آمار بالای فوتی‌ها، عده‌ای را نگران کرده و به هر روشی متوسل می‌شوند تا واکسن تزریق کنند، یکی از این روش‌ها جعل پیامک نوبت‌دهی واکسن است.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس آمار گمرک از تاریخ پانزدهم بهمن سال گذشته تا پایان مرداد ۱۴۰۰ در مجموع ۴۰ محموله واکسن کووید ۱۹ وارد کشور شده ​که پس از انجام فوری تشریفات گمرکی بصورت حمل یکسره و بانه روزی و از پای پرواز، بطور مستقیم تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است.

بر این اساس، کل ورودی محموله واکسن کرونا از ابتدا تا ۳۱ مرداد تعداد ۱۴۲ دستگاه کامیون به وزن ۳۲ هزار و ۵۲۶ تن و به ارزش ۴۲ میلیون و ۴۷۴ هزار یورو بوده است.

آمار تفکیکی گمرگ جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد در این بازه زمانی ۲۲ محموله سرم چینی سینوفارم به میزان ۲۰ میلیون و ۱۳۰ هزار دوز، واکسن استرازنکا از مبداء ژاپن ۳ محموله به میزان ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دوز و از مبداء روسیه ۱ محموله به میزان ۳۱۵ هزار دوز، واکسن روسی اسپوتنیک ۱۱ محموله به میزان ۱ میلیون و ۴۵ هزاردوز، واکسن کواکس از مبدا ایتالیا و کره جنوبی هر کدام ۱ محموله به ترتیب به میزان یک میلیون ۴۵۲ هزار دوز و ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز و واکسن هندی بهارات ۱ محموله به میزان ۱۲۵ هزار دوز وارد کشور شده است.

بر این اساس مجموع دوز واکسن وارد شده به کشور از نیمه بهمن ماه سال گذشته تا پایان مرداد امسال, ۲۶ میلیون و ۶۷۹ هزار ۶۱۰ دوز بوده است (خبرگزاری صدا وسیما).

آمار کل ورودی محموله واکسن و سرم انسانی از ابتدا تا مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۱

بیشتر بخوانید:

نگرانی مردم از خرید واکسن به جعل پیامک نوبت‌دهی رسید

این اخبار در حالی اعلام می‌شود که روند واکسیناسیون عمومی کند است و برخی از مشاغل فعلا زودتر از گروه‌های سنی واکسینه می‌شوند. بیمارستان‌ها پر و آمار فوتی‌ها نیز بالا. وضعیتی که برخی را نگران کرده تا به هر روشی شده واکسن تزریق کنند، از جمله جعل کردن پیامک نوبت‌دهی واکسن.

اگرچه سرپرست مرکز مدیریت آمار وزارت بهداشت گفت جلوی واکسیناسیون با پیامک جعلی گرفته شده اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد هنور ادامه دارد.

واکسیناسیون گروه‌های سنی بعد از چند هفته بالاخره به متولدین ۱۳۵۰ رسید. روند ابتلا و فوتی به کرونا صعودی است. بسیاری از بیمارستان‌ها یا تخت خالی ندارند یا اکسیژن. وضعیتی که نگرانی زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

یکی از بازار آزاد واکسن می‌خرد و آن یکی سعی می‌کند خود را در یکی از گروه‌های شغلی اعلام شده جا دهد تا زودتر واکسینه شود. اما برخی هم راهکار زودتر واکسینه شدن را در دستکاری پیامک واکسیناسیون وزارت بهداشت دیدند.

مطالعه متن کامل گزارش واکسن با پیامک جعلی پیشنهاد می‌شود.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۶ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۸۸۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۱۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۳ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۹۹ دُز رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۱۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۰۲ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19181

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. AMIRREZA79714145

    خیلی عالی بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com