جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید خانه یک یورویی در ایتالیا

خرید خانه یک یورویی در ایتالیا ؛ شایعه یا واقعیت؟

03:13۰

خرید خانه یک یورویی در ایتالیا از طرح‌هایی است که به منظور تشویق افراد به مهاجرت اجرا می‌شود تا به این منظور روند افزایشی شهرنشین شدن جمعیت را کاهش دهند.

به گزارش اسپات نیوز، ایران با بیشتر از ۷۰ درصد جمعیت شهرنشین جز یکی از رکوردداران جهان در سرعت شهرنشین شدن جمعیت است. این اتفاق فارغ از مسائل عدیده فرهنگی، چالش‌های زیادی برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است.

تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی، باغ‌ها و جنگل‌های ایران که منجر به تغییر اقلیم و بحران‌های آب و خاک شده است، یکی از آسیب‌های مهم این اتفاق است.

تبدیل جمعیت تولیدکننده به جمعیت بیکار و مصرف‌گرا یکی دیگر از مشکلات رشد سریع جمعیت شهرنشین در ایران است.

حالا بر اساس آخرین آمار موجود از معاونت روستایی و عشایری نهاد ریاست‌جمهوری، بالغ بر ۳۰ هزار روستای ایران خالی از سکنه شده‌اند. تخلیه این روستاها که گاهی در مرزهای کشور واقع شده‌اند صرف نظر از مشکلات اقتصادی یک تهدید امنیتی هم به شمار می‌آید.

در اروپا اما برای رفع این مشکل مشوق‌های جالبی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در ایتالیا طرحی وجود دارد که خانه‌های روستاهای متروکه با شرایطی، فقط حدود یک یورو فروخته می‌شوند و افراد می‌توانند آن املاک را به خانه مسکونی، هتل یا مغازه تبدیل کنند.

بیشار بخوانید:

به گزارش سیتنا، این طرح سال گذشته (۲۰۲۰) شروع شد و تعدادی از شهرهای کوچک و روستاهای سراسر ایتالیا املاکی را به قیمت خیلی ارزان ارائه دادند تا افراد را به مهاجرت به آن مناطق تشویق بکنند؛ مناطقی که اغلب یا جمعیتی پا به سن گذاشته دارند یا جمعیتشان در حال کاهش است.

کلودیو اسپردوتی، شهردار مائنزا، گفت پیوستن این شهر کوچک به پروژه بخشی از «پیمان برای تولد دوباره» روستا است و بنا دارد با ایجاد ارتباط میان مالکان فعلی و خریداران احتمالی، حدود ۱۰۰ ملکی را که دیگر استفاده نمی‌شوند بفروشد و شهر را دوباره زنده کند.

او به CNN گفت: «ما طرح خرید خانه یک یورویی در ایتالیا را قدم به قدم پی می‌گیریم. به محض آنکه خانواده‌های اصلی با ما تماس بگیرند و خانه‌های قدیمی خود را تحویل دهند، آن‌ها را برای فروش در بازار ارائه خواهیم کرد و آگهی‌های عمومی برای همه مردم را در وب‌سایت خود منتشر می‌کنیم تا تمام روند کاملا شفاف باشد.»

پیش از این اعتماد آنلاین در گزارشی نوشته بود دولت محلی منطقه مولیز ایتالیا هم اعلام کرده به افرادی که در یکی از ۱۰۶ روستای کم جمعیت منطقه ساکن شوند، تا سه سال ماهانه ۷۷۰ دلار پرداخت می‌کند.

اتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19200

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com