جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

۶ ماه تا واکسیناسیون عمومی

۶ ماه تا واکسیناسیون عمومی باقی مانده است!

05:16۰

عباس عین‌الهی، گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت در جلسه رای اعتماد خود اعلام کرد که تنها ۶ ماه تا واکسیناسیون عمومی باقی مانده است. 

عباس گودرزی در این جلسه اظهار کرد: آقای عین‌الهی چنانچه قرار است، وزیر بهداشت و درمان شوند، باید به ملت شریف ایران و نمایندگان ملت تضمین بهبود شرایط را بدهند. جناب آقای عین‌الهی در کمیسیون بحث کمبود پزشک را با شما کردم و گفتم بحران کنونی و آینده کشورکمبود پزشک است. شما از سال ۷۲ تا سال ۸۳، به مدت یازده سال، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی بودید. در این دوران نه تنها افزایش ظرفیت نداشتیم، بلکه در ابتدای تصدی حضرت عالی در سال ۷۲، ۳۵ دانشگاه پزشکی اقدام به پذیرش بیش از ۳ هزار و ۴۶۲ دانشجوی پزشکی در کشور نموده است. این در حالی است که در دوران انتهای دوران مسئولیت حضرت عالی، در سال ۸۳، ۳۷ دانشگاه پزشکی کمتر از ۲ هزار و ۹۰ نفر پذیرش داشتند.

او همچنین افزود: وزارت بهداشت در گزارش عملکرد خود از این اقدام به عنوان یک دستاورد گزارش داده و اعلام کرده است. برای پیدا کردن یک متخصص باید مسیر بسیار سخت و دشواری را طی کنیم و شهرستانی‌ها آواره تهران و مراکز استان شده‌اند.

گودرزی در خصوص طب سنتی گفت: طبق گزارش کشور چین با بالاترین آمار کرونا، این کشور ۹۲ درصد کرونا را. با طب سنتی مهار کرده است. چین قبل از واکسن، جشن پایان کرونا را برگزار کرد. تا امروز حدود ۱۴ میلیارد دلار از صندوق توسعه به منظور مقابله با کرونا برداشت شده اما یک دلار آن هم برای طب سنتی هزینه نشده است. این در حالی است که عده‌ای تهمت دروغ‌گویی و شیادی به طبیبان طب سنتی می‌زنند.

بیشتر بخوانید:

موضع محمدعلی محسنی در برابر وزیر پیشنهادی چیست؟

محمد علی محسنی بندپی نیز در مورد وضعیت کنونی در این جلسه گفت: تا زمانی که هر بیماری با هر دردی به هر پزشکی با هر تخصصی، و نه تنها به یک نفر بلکه به چند نفر مراجعه می‌کند، وضعیت بهداشت و درمان ما همین است.

وی همچنین افزود: از برنامه‌های بسیار مهم آقای دکتر عین‌الهی عزیز توجه به پزشک خانواده است. من متذکر می‌شوم که اگر آقای دکتر عین‌الهی فقط به برنامه پزشک خانواده بپردازد، هم به ملت ایران و هم به بیماران و هم به نظام سلامت کشور خدمت کرده است.

در خصوص کمیت و کیفیت خدمات باید عرض بکنم که خوشبختانه امروز، همانطور که برادر ارجمندمان آقای دکتر آریان پور فرمودند و من وظیفه خود می‌دانم که از ایشان تشکر کنم بابت محبتی که در حق من کردند، ما در شرایط درست مطلوبی نیستیم ولی با توجه به شرایط کشور، در نقطه خوبی قرار داریم.

او در پایان صحبت‌های خود گفت: از شما خواهش میکنم به اتفاق به آقای دکتر عین‌الهی با حداکثر آرا رای مثبت دهید. همانطور که ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و همچنین در کمیسیون آموزش و تحقیقات، به اتفاق آرا به ایشان رای مثبت دادند.اگر دغده مردم، مناطق محروم و بیماران را داریم، باید سکان این وزارتخانه عظیم که گاهی اوقات برای ارزیابی خیلی از دولت‌ها، عملکرد این وزارتخانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، باید به آقای دکتر عین‌الهی رای مثبت بدهیم.

مهدی عسگری از تناقضات حرف مسئولین می‌گوید

در ادامه این جلسه مهدی عسگری اظهارات خود را به این شکل بیان کرد: در بحث واکسیناسیون، تعارضات و تناقضات زیادی در حرف مسئولین وجود دارد. پیش ازین آن‌ها یا دوستانشان اعلام کرده‌اند که واکسن نباید از هیچ کشوری وارد شود و اکنون اعلام می‌کنند که حاضر به دریافت واکسن از هر کشوری که به آن‌ها واکسن بدهد هستند. مردم به کدام یک ازین حرف‌ها اعتماد کنند؟

التهاب، نگرانی و بی‌اعتمادی که در حال حاضر به مردم وارد می‌کنیم را چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ ما از آقای رئیسی انتظار داریم که اگر قرار است دولت جدیدی ایجاد شود این مسئله را در نظر بگیرند که وزارت بهداشت، وزارت پزشکان نیست، بلکه وزارت سلامت، مردم است. دولت مردم باید وزارت بهداشت را به مردم بازگرداند. در حال حاضر بالاترین تعارض منافع در وزارت بهداشت است. کسی می‌تواند جلوی مافیای دارو را بگیرد که خودش از ذینفعان این بازار نباشد.

پاسخ عین‌الهی چه بود؟

بهرام عین‌الهی در پاسخ به این سخنان گفت: ما برای بیماری کرونا، در سه بخش صحبت می‌کنیم.بخش اول، بخش واکسیناسیون است. امروزه در دنیا ثابت شده که مهم‌ترین عامل جلوگیری از ویروس کرونا، واکسیناسیون است. کشورهایی که توانسته‌اند واکسیناسیون را به صورت گسترده انجام دهند، امروزه میزان مرگ و میرشان کاهش پیدا کرده. این به این معنا نیست که کسی که واکسن را دریافت می‌کند، به بیماری مبتلا نمی‌شود. این فرد نیز امکان ابتلا به بیماری را دارد اما در صورت ابتلا علائمی با شدت کمتر از خود نشان می‌دهد. بنابراین یکی از برنامه‌های اصلی ما واکسیناسیون است. بر اساس برنامه ما پیش‌بینی می‌شود که تا پایان بهمن‌ماه سال جاری واکسیناسیون را به پایان برسانیم.

انتهای پیام

۶ ماه تا واکسیناسیون عمومی

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19235

281 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com