جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تفاوت نرخ بازار و کارخانه

رشد عجیب قیمت خودرو تنها در دو هفته

03:00۰

 در دو هفته گذشته شاهد رشد عجیب قیمت خودرو در بازار راکد بوده‌ایم و به دنبال آن قیمت‌ها بین ۱۲ تا ۳۰ میلیون تومان جهش پیدا کردند.

به گزارش اسپات نیوز، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در جلسه رای اعتماد خود گفت: با اجرای برنامه دو ساله‌ای که برنامه‌ریزی کردیم، سه الی چهار سال بعد، صنعت خودرو افتخار ملی خواهد بود.

در حالی که وضعیت فعلی بازار خودرو نیز نتیجه افتخارات وزرای پیشین است، رشد عجیب قیمت‌ خودرو در بازار خودرو طی دو هفته گذشته به شکلی بود که قیمت خودر بین ۱۲ تا ۳۰ میلیون جهش پیدا کرد.

گفتنی است که فعالان این حوزه نیز از افزایش قیمت خودرو با وجود تعطیلات و راکد بودن بازار، متعجب هستند. عده‌ای علت این افزایش قیمت را افزایش قیمت دلار می‌دانند.

برخی از کارشناسان با بررسی دلایل افزایش قیمت خودرو در گزارشی اعلام کرده اند که از روزی که نرخ دلار به ۲۷ هزار تومان رسید، جنب و جوش عجیبی در بازار خودرو آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

مراقب جعل پیامک نوبت‌دهی واکسن باشید!

۶ ماه تا واکسیناسیون عمومی باقی مانده است!

تست کرونا تحت پوشش بیمه قرار گرفت

فاطمی امین در جلسه اعتماد به عدم رقابتی بودن این صنعت، تولید پایین و اصلاح ساختارهای مدیریتی و اقتصادی اشاره کرد.

وزیر احتمالی وزارت صمت در مورد موافقت و یا مخالفتش در مورد واردات خودرو مستقیما اظهار نظر نکرد اما با اشاره به عدم رقابتی بودن این صنعت، احتمالا موضع خود را نسبت به واردات خودرو روشن کرد.

فاطمی امین همچنین افزود: امید است که در سال ۱۴۰۴ بر قله ای از صنعت خودروسازی باشیم.

اما این گفته فاطمی امین به چه معناست؟ فتح قله صنعت یا فتح قله قیمت‌ها؟

نماینده مردم گرمسار در این جلسه خطاب به فاطمی امین گفت: شما اعلام کرده‌اید که قصد دارید تولید خودرو را به ۳ میلیون برسانید و یک میلیون آن را صادر کنید، در حالی که آلمان سالانه ۸۰۰ هزار خودرو صادر می‌کند. شما چطور می‌خواهید صادرات هزار خودرو را به یک میلیون برسانید؟ وعده‌های شما مشابه وعده‌های دولت روحانی است نه وعده‌های دولت انقلابی.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19280

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com