جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

طرح مالیات بر درآمد اینفلوئنسرها

جزئیات طرح مالیات بر درآمد اینفلوئنسرها اعلام شد

03:00۴

معاون سازمان مالی گفت: اینفلوئنسرها و تمام کسانی که فعالیت‌های اقتصادی یا انتفاعی در فضای مجازی انجام می‌دهند، مشمول مالیات می‌شوند. او جزئیات طرح مالیات بر درآمد اینفلوئنسرها را تشریح کرد.

به گزارش اسپات نیوز، محمود علیزاده ضمن تشریح طرح مالیات بر درآمد اینفلوئنسرها، اعلام کرد  این طرح برای اینفلوئنسرهایی  که بیش از ۵۰۰۰ نفر دنبال کننده دارند و مشمول قانون بودجه ۱۴۰۰ هستند، اجرایی شده است.

او در ادامه گفت: در مرحله اول باید این اشخاص عملکرد سال گذشته خود را از طریق اظهارنامه مالیاتی ابراز کنند. در صورتی که این اشخاص مرحله اول را به درستی انجام ندهند، سازمان امور مالیاتی بر اساس شرح وظایف خود و با سازوکارهای مشخص شده از قبل، این افراد را شناسایی کرده و برای مشخص کردن میزان درآمد آن‌ها، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: میزان مالیت این افراد، مقررات خاصی دارد و بر اساس این مقررات و نسبت به سود فعالیت آنان تغییر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

طرحی برای تمام فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی

او همچنین افزود: علاوه بر اینفلوئنسرها تمامی کسانی که در شبکه‌ها و فضای مجازی فعالیت اقصادی دارند مشمول مالیات هستند و باید اظهارنامه‌های خود را از طریق سامنه سامان امور مالیاتی ارائه کنند.

انتقاد کارشناسان به طرح مالیات بر درآمد اینفلوئنسرها

برخی کارشناسان به ابهامات این طرح انتقاد دارند و معتقدند شروط تعریف شده نمی‌تواند مبنای مناسبی برای محاسبه درآمد افراد باشد. به اعتقاد این افراد، شاخصی مانند تعداد دنبال‌کننده، معیار مناسبی برای تعیین درآمد افراد نیست.

از سوی دیگر، هنرمندان فعال و اینفلوئنسرها از این مسئله گلایه دارد که وقتی دولت تسهیلاتی در راستای بهبود شرایط کاری در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دهد، چطور انتظار دارند که فعالان این شبکه‌ها مالیات دهند.

میانگین درآمد اینفلوئنسرها

بر اساس آمارها تنها در اینستاگرام، بیش از ۵۰ پیج بالای ۳ میلیون دنبال‌کننده دارند و بیش از ۶۰۰ صفحه بالای یک میلیون نفر دنبال کننده دارند. هزینه متداول در هر ویدئو تبلیغاتی در صفحات اینفلوئنسرهای اینستاگرام ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. طبق برآوردهای انجام شده، مجموع درآمد ۶۰۰ اینفلوئنسر برتر اینستاگرام فارسی در یک سال رقمی معادل درآمد صدا و سیما از تبلغات، به دست می‌آورند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19301

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

4 Comments

 1. aref.nozar

  عالی بود ممنونم

 1. melika.mokhtari2019

  عالی بود

 1. melika.mokhtari2019

  به جرعت میگم بهترین پایگاه خبری هستید

 1. kasperhemigway

  خیلی خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com