جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واردات واکسن فایزر

واردات واکسن فایزر محقق می‌شود؟

03:00۲

سازمان غذا و دارو آمریکا، مجوز کامل واکسن فایز بایونتک را صادر کرده است. اما این تایید به چه معناست؟ آیا واردات واکسن فایزر بالاخره محقق می‌شود؟

به گزارش اسپات نیوز، سازمان غذا و دارو آمریکا همانند نهادهای نظارتی در اروپا و کشورهای مختلف جهان، ابتدا اجازه استفاده اضطراری از واکسن فایزر را صادر کرده بود. گفتنی است که به جز واکسن فایزر بایونتک، واکسن‌های مدرنا و جانسون اند جانسون نیز پیش ازین مجوز اضطراری گرفته بودند اما هنوز برای این دو واکسن مجوز کامل صادر نشده است.

در حالی که برای واکسن فایزر بایونتک تایید نهایی صادر شده، سوالی که مطرح می‌شود این است که تایید این واکسن به چه معناست و آیا واکسن فایزر به ایران می‌رسد ؟

تایید نهایی واکسن فایزر به این معناست که تزریق آن برای کلیه افراد بالای ۱۶ سال، تمامی مراحل آزمایش و بازبینی منظم، مانند هر واکسن دیگری را طی کرده است.

واکسن فایزر همچنان برای استفاده اضطراری در دسترس افراد ۱۲ تا ۱۵ سال قرار دارد.

طبق گزارشات، جوبایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده بعد از ادامه خبر از آن دسته از شهروندان آمریکایی که در انتظار صدور این مجوز بودند، تقاضای شرکت در واکسیناسیون را دارد.

بیشتر بخوانید:

مراقب جعل پیامک نوبت‌دهی واکسن باشید!

تست کرونا تحت پوشش بیمه قرار گرفت

۶ ماه تا واکسیناسیون عمومی باقی مانده است!

طبق آخرین خبرها از واردات واکسن، ناصر ریاحی نایب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران، اعلام کرد: مذاکرات برای واردات ۴۰ میلیون دز واکسن فایزر و جانسون اند جانسون، نجام شده و در صورت نهایی شدن، امید است که به زودی وارد کشور شود.

ریاحی همچنین افزود که احتمالا واردات این واکسن‌ها از طریق ساز و کار کواکس انجام می‌شود.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در این خصوص گفت: ما با یک یا دو کشور اروپایی برای گرفتن واکسن فایزر و مدرنا وارد مذاکره شدیم و اگر روند خوبی را طی کند می‌توانیم این دو واکسن را وارد کنیم.

در حالی که اخبار امیدوارکننده‌ای از واردات واکسن به گوش می‌رسد، کینوش جهان پور در توئیتر خود نوشت: سهمیه ایران از محل ساز و کار کواکس، ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز است که سفارش گذاری شده و تا کنون ۲.۲ میلیون دز آن تحویل داده شده و اگر شنیدید ۲۰ میلیون دز از واکسنی خاص از کواکس قابل ارائه است، این خبر را جدی نگیرید.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19277

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. anna.fakoor96

    جالب بود ممنون

  1. melika.mokhtari2019

    بینهایت عالی بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com