جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازگشت واشنگتن به مذاکرات وین

اعلام آمادگی بازگشت واشنگتن به مذاکرات وین

02:56۰

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از بازگشت واشنگتن به مذاکرات وین ، به محض بازگشت ایران برای به نتیجه رساندن مذاکرات، خبر داد. 

به گزارش اسپات نیوز، رابرات مالی نماینده آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در خصوص به نتیجه رسیدن مذاکرات گفت: ما در این خصوص اطمینان نداریم و مطمئن نیستیم که در صورت بازگشت آمریکا به برجام، قصد ایران نیز بازگشت و پایبندی به برجام است یا نه. او از آمادگی بازگشت واشنگتن به مذاکرات وین خبر دادو

وی در ادامه گفت: اگر قصد ایران به نتیجه رساندن و احیای برجام باشد، ما نیز قصدمان همین است و باید بتوانیم سر این مسئله مذاکره کنیم و به بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌‌ای دست یابیم.

بیشتر بخوانید:

رابرات مالی در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: ما از تحریم‌هایی که با برجام مغایرت دارد باز می‌گردیم و ایران نیز باید از اقدامات مغایر خود با برجام بازگردد.

مالی ضمن تاکید بر اماکن‌پذیر بودن احسای برجام گفت: به محض اینکه ایران برای به نتیجه رساندن مذاکرات به وین بازگردد، ما نیز آماده بازگشت به وین هستیم ولی تا زمانی که از موضع ایران خبر نداشته باشیم، پاسخ آن‌ها را نیز نمی‌دانیم.

نماینده آمریکا در جواب به سوال اینکه تا کنون پاسخ جدیدی از ایران دریافت کرده‌اند گفت: ما به طور مستقیم با ایران در ارتباط نیستیم چون دولت ایران به صورت مستقیم با ما صحبت نمی‌کند.

آن‌ها از طریق چین، روسیه و اروپا با ما در ارتباط هستند. اخیرا ایران اعلام کرده است که در یک بازه زمانی آماده بازگشت به وین هستند اما این بازه زمانی را صورت دقیق مشخص نکرده‌اند.

به گفته رابرت مالی: در دوره آخر مذاکرات پیشرفت‌های بزرگی حاصل شد اما تمام اختلافا برطرف نشد.

او در این خصوص توضیح داد: امید است که ایران با موضع واقع‌گرایانه‌ای به مذاکرات بازگردد. اگر ایران با موضع تندرویانه‌تری بازگردد، حل این اختلافات عملا غیرممکن خواهد بود. ما حاضر به سازش هستیم و امیدواریم که ایران نیز همین قصد را داشته باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19322

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com