جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

دریافت وام اشتغال از صندوق ارزی

دریافت وام اشتغال از صندوق ارزی چگونه است؟

03:00۳

به دنبال قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال و سپرده گذاری بخشی از منابع صندوق توسعه و ایجاد اشتغال، واجدان شرایط اکنون قادر به دریافت وام اشتغال از صندوق ارزی هستند.

به گزارش اسپات نیوز، پس از سپرده‌گذاری بخشی از منابع صندوق توسعه و ایجاد اشتغال، اکنون پرداخت تسهیلات تکمیلی مصوب شده است و متقاضیان قادر به دریافت وام اشتغال از صندوق ارزی هستند.

طبق مصوبه سال ۱۳۹۶ در مورد قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، قرار شد که صندوق توسعه ملی مبلغی معادل ۱.۵ میلیارد دلار را برای اجرای این قانون در موسسات مالی تعیین شده به صورت قرض‌الحسنه، سپرده‌گذاری کند.

در حالی که طبق آخرین گزارش صندوق توسعه ملی، از سال ۹۶ تا پایان سال ۹۹ طی پنج مرحله، حدود ۹۷۰۰ میلیارد تومان معادل ۱.۵ میلیارد دلار در بانک‌ها یا صندوق‌های منتخب سپرده‌گذاری شده و از تلفیق این منابع با منابع بانک‌های تامین مالی به طور میانگین ۱۴۶ هزار طرح متقاضی در بخش‌های مختلف اقتصادی جهت اجرای قانون مربوطه از این محل انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

شرایط دریافت این تسهیلات چیست؟

استفاده‌کنندگان از تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، با استفاده منابع صندوق توسعه ملی می‌توانند با مراجعه به یکی از موسسات عامل که در ابتدا از طریق آن تسهیلات اولیه را دریافت کرده‌اند، درخواست دریافت تسهیلات تکمیلی را ارائه دهند. پس از تطبیق درخواست با ضوابط و شرایط پرداخت تسهیلات تکمیلی در ارکان اعتباری بانک‌ها از این تسهیلات استفاده کنند.

از ارکان اعتباری بانک‌ها می‌توان به بهره‌برداری رسیدن طرح ظرف مدت حداکثر یک سال و سایر ضوابطی که صندوق پیش از این برای بانک‌ها تعیین کرده بود و همچنین دستورالعمل ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشاره کرد.

شایان ذکر است که در ۹ ماه اول سال گذشته بر اساس ابلاغ مرحله پنجم تخصیص اعتبار قانون حمایت از توسعه پایدار در مناطق روستایی و عشایری دستور برداشت و تسعیر مانده مصرف نشده این اعتبارات از حساب صندوق توسعه ملی به بانک مرکزی صادر شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19325

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

3 Comments

  1. AMIRREZA79714145

    خیلی عالی بود ممنون

  1. kasperhemigway

    خیلی خبر خوبی بود و موفق باشید

  1. AMIRREZA79714145

    بنظرم یکم شراطش باید آسونتر باشه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com