جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شرایط ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان

شرایط ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان اعلام شد

03:00۳

 رئیس کانون ازنشستگان تامین اجتماعی تهران، شرایط ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۷ میلیون تومانی بازنشستگان را اعلام کرد.

به گزارش اسپات نیوز، علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در خصوص شرایط ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی، ثبت‌نام متقاضیان هر ماه از طریق وب‌سایت خانه کانون کارگران و بازنشستگان در استان‌های مختلف از جمله تهران انجام می‌شود.

او در این خصوص گفت: بر اساس برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی، اوایل هر ماه، سایت مذکور باز شده و بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به آن اقدام به ثبت‌نام برای دریافت وام قرض‌الحسنه کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه مبلغ در نظر گرفته شده برای وام بازنشستگان ۷ میلیون تومان است گفت: این وام با سود ۴ درصد و بازپرداخت دو ساله برای بازنشستگان درنظر گرفته شده است.

دهقان‌کیا در ادامه افزود: بازنشستگان در روزهای آینده می‌توانند با مراجعه به سایت کانون کارگران و بازنشستگان، اقدام به ثبت‌نام سهمیه شهریور و در نهایت دریافت وام خود کنند.

کسانی که در سایت ثبت‌نام و تایید شوند، وام خود را چند روز پس از حقوق شهریورماه دریافت خواهند کرد.

به گفته علی دهقان‌کیا، قرار است در سال جاری ۴۰۰ هزار بازنشسته از وام قرض‌الحسنه هفت میلیون تومانی استفاده کنند. گفتنی است که یک ششم بازنشستگان کل کشور را، بازنشستگان تهران تشکیل می‌دهند.

علی جهانی، مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درباره روند اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: سال گذشته نزدیک به ۳۴۰ هزارنفر از تسهیلات قرض‌الحسنه برخوردار شدند.

مبلغ این وام سال گذشته ۵ میلیون تومان با سود ۴ درصدی بود و امسال به ۷ میلیون تومان افزایش یافته است.

او همچنین در این خصوص گفت: ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافته است و سامانه الکترونیکی ویژه این امر با هدف تسهیل ثبت‌نام و دریافت وام طراحی شده است و تا حد زیادی از مراجعه حضوری مستمری‌بگیران به بانک‌ها بکاهد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19340

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

3 Comments

  1. AMIRREZA79714145

    خیلی لذت بردم ممنون…

  1. kasperhemigway

    خبر جالب و خوبی بود و موفق باشید

  1. anna.fakoor96

    امیدوارم همه ی مراحلش به خوبی پیش بره

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com