جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

۳۰۰ هزار تن روغن بیشتر

۳۰۰ هزار تن روغن روی دست فروشگاه‌ها باد کرد!

03:00۰

در چهار ماه ابتدای سال جاری ۳۰۰ هزار تن روغن بیشتر از قبل در بازار عرضه شد. در حالی که به دلیل افزایش قیمت تقاضایی برای خرید وجود ندارد.

به گزارش اسپات نیوز، در ۴ ماه ابتدای سال جاری ۳۰۰ هزار تن روغن بیشتر در بازار عرضه شد. گزارش‌ها نشان می‌دهد روغن در بازار به مقدار زیادی وجود دارد اما با توجه به افزایش قیمت، مردم میلی برای خرید بیشتر ندارند.

به دنبال عدم توازن میان عرضه و تقاضای روغن در بازار، حجم زیادی روغن روی دست فروشگاه‌ها ماند. به این معنا که با حذف ارز دولتی و واقعی شدن قیمت‌ها تقاضای زیادی برای خرید روغن در فروشگاه‌ها وجود ندارد.

ابوالحسن خلیلی، رئیس انجمن روغن نباتی ایران در این خصوص گفت: در چهار ماه اخیر ۸۰۰ تن روغن در بازار عرضه شده است. در حالی که در شرایط عادی باید تنها ۵۰۰ هزار تن توزیع می‌شد، ۳۰۰ هزار تن روغن بیشتر روانه بازار شد.

از سوی دیگر واردات روغن و دانه‌های روغنی نسبت به ماه‌های قبل بهبود یافته و همین مساله منجر به تولید بیشتر روغن جامد و مایع شد. در حال حاضر روغن آفتابگردان از روسیه وارد می‌شود و روغن سویا نیز از برزیل، آرژانتین و اوکراین وارد می‌شود.

روغن پالم نیز از مالزی و اندونزی وارد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که برخی افراد سودجو در این میان روغن‌هایی که سال گذشته در فروشگاه‌ها کمیاب شده بود را در انبارهایشان احتکار کرده بودند و اکنون به قیمت‌های نجومی می‌فروشند.

خلیلی با اشار به این مسئله گفت: برخی افراد از روغن روغن زیتون یا ذرت استفاده می‌کنند که قیمت بیشتری نسبت به روغن عادی دارند. عده‌ای افراد سودجو قیمت درج شده بر روی این محصولات را مخدوش کرده و آن را با قیمت جدید به مردم می‌فروشند.

گفتنی است که اردیبهشت‌ماه سال جاری روغن مایع ۳۵ درصد و روغن جامد ۳۰ درصد افزایش قیمت داشتند. وزارت صمت این افزایش قیمت را ناشی از افزایش هزینه تولید از جمله هزینه مواد بسته‌بندی و دستمزد اعلام کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19319

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com