جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تشخیص چهره با ماسک

اپل تشخیص چهره با ماسک را امکان‌پذیر می‌کند

03:00۰

با توجه به شیوع ویروس کرونا و استفاده مداوم از ماسک، روش تعین هویتی مبتنی بر تشخیص چهره با مشکل مواجه شده است، کمپانی اپل در حال کار کردن بر روی قابلیت تشخیص چهره با ماسک است.

به گزارش اسپات نیوز، قابلیت تشخیص چهره با ماسک در دستور کار کمپانی اپل قرار گرفت. مدت زمان زیادی است که با شیوع کرونا شاهد تغییر شیوه زندگی مردم بوده‌ایم. در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عادات روزمره مردم تبدیل شده و افراد برای جلوگیری از ابتلا به بیماری ملزم به استفاده از ماسک هستند.

استفاده مداوم از ماسک، خصوصا در مکان‌هایی که امکان برداشتن آن به هیچ عنوان وجود ندارد، مشکلات متعددی در روش‌های تعیین هویت مبتنی بر تشخیص چهره به وجود آورده است.

گزارش جدیدی نشان می‌دهد که کمپانی اپل در حال آزمایش نسل بعدی سیستم فیس آی دی است تا امکان تشخیص چهره با ماسک را هم داشته باشد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، اپل تصاویر و ویدیو‌های ۷۵ نمونه اولیه و رندر ترکیبی را مشاهده کرده است. دستگاه آزمایشی جدید، مجموعه فیس آی دی که در بالای آیفون ۱۲ قرار دارد با تغییر چینش دوربین و حسگرها نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

گفته می‌شود که آزمایش‌ها در هر دو حالت با و بدون ماسک وهمچنین با عینک در مقیاس وسیعی در حال انجام است. علاوه بر ایم از آزمایش‌کنندگان خواسته می‌شود که در محیط‌ها و شرایط مختلفی آزمایش‌ها را انجام دهند.

اگرچه هنوز به طور قطع مشخص نیست که این ویژگی جدید در آیفون ۱۳ ارائه خواهد شد یا خیر، طبق گزارشات نمونه‌های اولیه از فناوری فیس آی دی آیفون ۱۳ استفاده کرده‌اند.

از سوی دیگر در نسخه جدید به‌روز‌رسانی گوشی‌های هوشمند اپل، قابلیت جدید باز کردن قفل گوشی با اپل واچ وجود خواهد داشت. بازکردن قفل آیفون با اپل‌واچ یک راه حل جایگزین فیس آی دی در دوران شیوع ویروس کرونا است.

گفتنی است که اپل پیش از این نیز در تلاش برای بهبود ابزار تشخیص چهره بوده و شاید یکی از جالب‌ترین نوآوری‌هایش استفاده از الگوی رگ‌های خونی موجود در چهره برای احراز هویت کاربران باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19352

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com