جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رئیس بانک مرکزی در دولت رئیسی

رئیس بانک مرکزی در دولت رئیسی کیست؟

02:06۲

از دو هفته گذشته تا کنون که صحبت از انتخاب ریاست ساختمان شیشه‌ای میرداماد به میان آمده است، نام صالح‌آبادی همچنان در میان اسامی اصلی وجود دارد. آیا رئیس بانک مرکزی در دولت رئیسی علی صالح‌آبادی خواهد بود؟  

به گزارش اسپات نیوز، نام علی صالح‌آبادی که در حال حاضر مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران و نخستین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور است، در دو هفته اخیر همواره در بین اسامی اصلی برای انتخاب رئیس بانک مرکزی در دولت رئیسی بوده است.

صالح‌آبادی از چهره‌های جوان دولت محمود احمدی نژاد بود و خاستگاه امام صادقی دارد.

در کارنامه وی مناصب مختلفی دیده می‌شود. او در سال ۱۳۵۷ در سبزوار متولد شد و. دارای مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه تهران و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) است.

بیشتر بخوانید:

صالح‌آبادی اول آذر ۱۳۸۴، همزمان با تصویب قانون بازار اوراق بهادار به سمت دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران منصوب شد.

او در خردادماه سال بعد از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار برای ریاست سازمان انتخاب شد و یک دهه، هدایت بازار سرمایه کشور را به عهده داشت. در آذر ماه ۱۳۹۳ او از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران استعفا داد.

تا چندی پیش نام صلح‌آبادی به عنوان گزینه قطعی معرفی می‌شد اما هم اکنون با مطرح شدن نام سلیمانی شرایط تغییر کرده است.

پیش‌تر از این، منابع آگاه سه گزینه اصلی علی صالح‌آبادی، محمدهادی زاهدی‌وفا و عبد‌الله  طابی را برای تصدی ریاست بانک مرکزی معرفی می‌کردند. عده‌ای علی طیب‌نیا و محمدرضا فرزین را نیز به عنوان گزینه‌های احتمالی می‌شناسند. گزینه تازه که به عنوان یکی از نامزد‌های ریاست کل بانک مرکزی در دولت رئیسی اضافه شده، غلامرضا سلیمانی است. او در حال حاضر رئیس کل بیمه مرکزی است و شواهد نشان می‌دهند که شانس بسیار بالایی دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19361

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. melika.mokhtari2019

    جالب بود ممنون

  1. kasperhemigway

    خیلی خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com