جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سود ثبت‌نام خودرو برای واسطه‌ها

سود ثبت‌نام خودرو برای واسطه‌ها چقدر است؟

02:45۲

روش فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی باعث ایجاد رانت شده است اما سود ثبت‌نام خودرو برای واسطه‌ها چقدر است؟

به گزارش اسپات نیوز، احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ضمن اشاره به اینکه بیشتر خریداران قرعه‌کشی خودرو، دلالان و واسطه‌ها هستند، گفت: سود ثبت‌نام خودرو برای واسطه‌ها معادل ۱۰۰ میلیون تومان برای هر خودرو است.

نعمت‌بخش افزود: متاسفانه ۸۵ درصد خریداران خودرو دلالان و واسطه‌هایی هستند که تنها به فکر سرمایه‌گذاری خود بوده و نیازمند نیستند. در حالی که طرح قرعه‌کشی با هدف اینکه خودرو به مصرف‌کننده واقعی برسد راه‌اندازی شد.

بیشتر بخوانید:

او در این خصوص توضیح داد: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد پس از فروش خودرو خدمات آن را پشتیبانی می‌کند. این شرکت به منظور رضایت مشتریان فراهم شده است و زمانی که خودرویی به فروش می‌رسد، بعد از دو یا سه ماه شرکت بازرسی با خریدار تماس می‌گیرد و از او در مورد رضایتش در خصوص عملکرد خودرو می‌پرسد. ۸۰ درصد از خریداران تا کنون می‌گویند خودرو خود را فروخته‌اند که این مسئله نشان می‌دهد خودرو به دست مصرف کننده اصلی نرسیده است.

دبیر انجمن خودروسازان در ادامه گفت: در حالی که این شرکت می‌توانست با ۱۰۰ میلیون تومان خودرو خود را بفروشد، اکنون فروش هر خودروی ایران‌خودرو ۱۰۰ میلیون تومان رانت توزیع می‌کند.

ایران‌خودرو هر خودرو را با ۳۵ میلیون‌ تومان ضرر می‌فروشد و یک خریدار خودرویی که ایران‌خودرو با ۳۵ میلیون ضرر می‌فروشد را می‌خرد و ۱۰۰ میلیون تومان سود می‌کند.

به گفته نعمت‌بخش، زمانی که قرعه‌کشی آغاز می‌شود، پول‌های سرگردان به بازار هجوم می‌آورند و مردم به سرعت خودرو‌ها را خریداری می‌کنند. درصورتی که خودرو اگر تک‌نرخی و از زیان خارج شود، مردم هر زمان که بخواهند می‌توانند ماشین بخرند و دیگر نیازی به قرعه‌کشی نخواهد بود. این به این معناست که از تجربه دهه ۷۰ استفاده کنند که خودرو را باید در حاشیه بازار فروخت.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19364

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. melika.mokhtari2019

    خیلی خوب بود ممنون…

  1. Rezaghadernia

    کاش جلوشو بگیرن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com