جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سود شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱

سود شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ اعلام شد

03:00۱

سود شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ برابر ۸۷.۷ میلیارد یوآن بود. این غول فناوری چینی به تازگی جایگاه دوم فروش گوشی‌های هوشمند را از اپل گرفته است.

به گزارش اسپات نیوز، سود شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ موفق به کسب درآمدی معادل ۸۷.۸ میلیارد یوآن(۱۳.۵ دلار) شد.

با بررسی آمار، این شرکت نسبت به درآمد خود در مدت مشابه سال گذشته، پیشرفت قابل توجهی داشته است. شیائومی در همین بازه زمانی در سال گذشته درآمدی معادل ۵۳.۵ میلیار یوآن(۸.۲۵ میلیارد دلار) کسب کرد، بنابراین این غول فناوری چینی پیشرفت ۶۴ درصدی نسبت به سال گذشته خود داشته است.

لی جون، بنیانگذار و مدبرعامل شیائومی در ماه گذشته اعلام کرد که در سال جاری با استخدام بیش از ۵ هزار مهندس، شرکت خود را گسترش خواهد داد. او همچنین پیش‌بینی کرد که مخارج واحد تحقیق و توسعه در سال جاری از مرز ۱۳ میلیارد یوآن(۲ میلیارد دلار) عبور خواهد کرد.

گفتنی است که مخارج این بخش در سال گذشته معادل ۱۰ میلیارد یوآن بود.

بیشتر بخوانید:

پس از تفکیک درآمد واحد‌های مختلف، درمیابیم که این شرکت از فروش مجموع ۵۲.۹ میلیون دستگاه به درآمد ۵۹ میلیارد یوآن(۹.۱ میلیارد دلار) رسیده است که شیائومی را به جایگاه دوم فروش که پیش ازین متعلق به اپل بود، قرار می‌دهد.

مجموع محصولات اینترنت اشیاء متصل به پلتفرم هوش مصنوعی اشیاء شرکت شیائومی به ۳۷۴.۵ دستگاه رسیده است. از سوی دیگر تعداد کاربران دستیار هوشمند شیائومی از ۱۰۰ میلیون کاربر که به عنوان هدف مشخص شده بود، فراتر رفته است و به ۱۰۲ میلیون کاربر رسیده است.

شیائومی همچنین در بازارهای خارج از چین نیز رشد قدرتمندی دارد، به طوری که فروش ۴۳.۶ میلیارد یوآنی(۶.۷۳ میلیارد دلار) در آن‌ها، نیمی از درآمد این شرکت را تشکیل می‌دهد.

شیائومی تاکید می‌کند که در تلاش برای کسب برتری در فناوری‌های نو که پشتوانه تجارت شرکت هستند، مصمم است.

انتهی پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19355

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. anna.fakoor96

    خیلی مفید بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com