جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت آیفون ۱۳

قیمت آیفون ۱۳ بالاتر از مدل‌های قبلی خواهد بود

03:00۰

در حالی که اپل تا کمتر از دو هفته دو دیگر از محصول جدید خود رونمایی می‌کند، پیش‌بینی می‌شود قیمت آیفون ۱۳ با افزایش قیمت راهی بازار شود.

به گزارش اسپات نیوز، با توجه به بهبودهای درخور توجه گوشی هوشمند اپل نسبت به مدل‌های قبلی، پیش‌بینی می‌شود قیمت آیفون ۱۳ نسبت به مدل‌های قبلی بیشتر باشد.

کمپانی اپل کمتر از دو هفته دیگر از جدیدترین گوشی هوشمند خود رونمایی و روانه بازار می‌کند. به نظر می‌رسد سری آیفون ۱۳ می‌تواند نسخه کامل‌تری از خانواده آیفون ۱۲ باشد و شاهد بهبودهای درخور توجهی در آن باشیم.

گفتنی است که ممکن است به علت افزایش هزینه‌های تولید در سال جاری، شاهد افزایش قیمت آیفون ۱۳ باشیم.

بیشتر بخوانید:

اصلی‌ترین قیمت افزایش قیمت آیفون ۱۳، تراشه TSMC خواهد بود. این تراشه در نهایت به مشتریان تحمیل خواهد شد.

از سوی دیگر می‌توان اصلی‌ترین علت افزایش قیمت این آیفون جدید را، افزایش قیمت تراشه‌های TSMC دانست، چرا که شرکت تولید کننده این تراشه پیش ازین گزارش داده بود که با تداوم جهانی تراشه، تامین تراشه‌های اپل و صنعت خودرو را در اولویت خود قرار می‌دهد.

شایان ذکر است که برخی منابع در زنجیره تامین TSMC ، اعلام کرده‌اند که به زودی قیمت‌های در نظر گرفته شده برای فناوری‌های زیر ۷ نانومتر افزایش می‌یابد. TSMC به مشتریان اطلاع داده که هزینه‌ها تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابند، در حالی که قیمت پردازنده‌های زیر ۷ نانومتر بین ۳ تا ۱۰ درصد افزایش می‌یابد و کمپانی اپل نیز باید برای تهیه تراشه‌های مذکور بین ۳ تا ۵ درصد هزینه بیشتری بپردازد.

اپل در سال جاری پیشرفت‌های قابل توجهی برای سری آیفون ۱۳ ارائه کرده است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز نمایشگر، روزنه مخصوص دوربین سلفی کوچکتر، افزایش ظرفیت باتری، بهبود کلی دوربین و نمایشگر همیشه روشن اشاره کرد.

علاوه بر افزایش قیمت پردازنده‌ها، مدارهای نمایشگرها نیز با افزایش قیمت سرسام‌آوری مواجه شدند.

کمپانی اپل در نظر گرفته است که در رویداد دیجیتالی که تا چند هفته آینده برگزار می‌شود از آیفون ۱۳ و اپل واچ سری ۷ رونمایی کند. همچنین طبق اخبار گذشته اپل، فروش آیفون جدید خود را از روز جمعه ۱۷ سپتامبر(۲۶ شهریور) آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19349

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com