جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت پایه مسکن ملی

قیمت پایه مسکن ملی اعلام شد

02:37۱

قیمت پایه مسکن ملی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و با در نظر گرفتن تورم ، ممکن است قیمت آن به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

به گزارش اسپات نیوز، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: اگرچه قیمت پایه مسکن ملی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده، با در نظر گرفتن تورم ۷۸ درصدی ممکن است قیمت پایه مسکن به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

محمود محمودزاده، وزیر راه و شهرسازی در خصوص قیمت مسکن ملی گفت: دولت تمام تلاش خود را در جهت کاهش قیمت مسکن ملی خواهد کرد. در همین راستا، قیمت اخذ پروانه، خدمات نظام مهندسی و مالیات را برای این پروژه کاهش داده‌ایم تا قیمت پایانی برای متقاضیان مناسب‌تر تمام شود.

طبق گفته محمودزاده، قراردادهای مسکن ملی بر اساس فهرست بها تنظیم می‌شود و بر اساس ضرایب تعدیل فصلی سازمان بودجه و برنامه، قیمت‌ها اصلاح و در آخر با بهای تمام شده تحویل متقاضیان می‌شود.

بیشتر بخوانید:

همچنین وی در خصوص افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن ملی گفت: وام مسکن ابتدا ۱۰۰ میلیون تومان بود که به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت تا متقاضیان آورده کمتری را متعهد شوند.

وی در ادامه افزود: امکان پذیر نیست که عدد ثابتی را برای هر واحد در این طرح اعلام کنیم و باید در نظر داشت که در طرح مسکن ملی، دولت تامین کننده زمین، تسهیلات و بسته حمایتی خدمات است و سازنده نیست. بنابراین مازاد هزینه اجرا و خدمات علاوه بر تسهیلات توسط متقاضی و در قالب آورده نقدی تامین می‌شود.

این واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان‌ماه سال ۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآوردها از هزینه‌های تابستان ۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می‌رسد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19376

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. anna.fakoor96

    جالب بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com