جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال

واکسیناسیون کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال در بریتانیا

02:38۵

دولت بریتانیا به مرکز خدمات بهداشتی، آمادگی خود را جهت آغاز واکسیناسیون کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال اعلام کرد.

به گزارش اسپات نیوز، دولت بریتانیا به مرکز خدمات بهداشتی این کشور اعلام کرد که در صورت موافقت متخصصان واکسیناسیون کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال را آغاز خواهد کرد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده دوز اول واکسن را ابتدا رده سنی ۱۶، ۱۷ و کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال باشرایط خاص و همچنین افرادی که با سیستم ایمنی ضعیف زندگی می‌کنند، دریافت خواهند کرد.

گفتنی است که کودکان اکثرا هیچ علامت یا علائم خفیفی از این بیماری نشان نمی‌دهند اما می‌توانند ناقل بیماری باشند.

بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت بریتانیا برای واکسیناسیون کودکان اعلام آمادگی کرد و اعلام کرد در صورت موافقت و همکاری متخصصان، هر چه سریعتر واکسیناسیون را آغاز خواهد کرد.

از سوی دیگر متخصصان در حال بررسی فواید و مضرات این واکسن‌ها هستند و قانون‌گذاران وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرده‌اند که واکسن‌های فایزر-بیون‌تک و مدرنا برای سنین ۱۲ تا ۱۷ سال ایمن و موثر هستند.

پیش از این ایلات متحده آمریکا، اسرائیل و فرانسه تصمیم به واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۷ سال گرفتند و هم‌اکنون انگلستان نیز به این کشورها اضافه شده است.

محققان در حال بررسی تاثیر واکسن‌های کرونا بر کدکان کمتر از ۱۶ سال هستند. البته گفتنی است که پیش ازین اعلام شده بود که کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال که به مشکلات عصبی شدید، سندروم داون و ناتوانی‌های یادگیری شدید مبتلا هستند، می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.

انگلیس از ۱۸ آذرماه، طرح واکسیناسیون سراسری در این کشور را آغاز کرده است. در این طرح افراد در دو نوبت به فاصله ۱۲ هفته دو دوز واکسن کرونا از یک شرکت را دریافت می‌کنند. تا کنون بالغ بر ۱۴ میلیون نفر در این کشور، اولین واحد واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19631

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

5 Comments

 1. AMIRREZA79714145

  عالی بود ممنون

 1. anna.fakoor96

  عالی بودش ممنون

 1. ehsnmohammadzadeh

  بسیارخبر خوبی بود و موفق باشید

 1. AMIRREZA79714145

  ممنون جالب بود

 1. kasperhemigway

  بسیار عالی بود و موفق باشید و خسته نباشید و جالب بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com