جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جزئیات جدید کارت اعتباری سهام عدالت

جزئیات جدید کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد

03:00۰

مدیر پروژه کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ضمن تشریح جزئیات جدید کارت اعتباری سهام عدالت گفت: مشمولان سهام عدالت همچنان مهلت اقدام برای دریافت کار اعتباری دارند.

به گزارش اسپات نیوز، سمیه محمدی، مدیر پروژه کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، جزئیات جدید کارت اعتباری سهام عدالت را اعلام کرد.

محمدی گفت: مشمولان سهام عدالت همچنان می‌توانند برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اقدام کنند.

او همچنین اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا مردادماه، بیش از ۵۰ هزار نفر به روش مستقیم و بیش از ۵۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم توثیق سهام عدالت را انجام داده‌اند. علاوه بر این تعداد ۱۳۵۲ درخواست رفع توثیق دیگر نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

سمیه محمدی در ادامه گفت: مشمولان می‌توانند برای وثیقه گذاشتن سهام عدالت و دریافت کارت اعتباری به یکی از دو بانک ملی یا تجارت مراجعه کنند.

گفتنی است که دریافت کارت اعتباری سهام عدالت از ۲۵ بهمن سال گذشته برای مشمولان سهام، امکان پذیر شده و تا کنون فقط دو بانک برای اعطای این کارت اعلام آمادگی کرده‌اند. متقاضیان همچنین می‌توانند به صورت غیر حضوری کارت خود را دریافت کنند.

شایان ذکر است که اگر مشمولان مستقیم حتی یک سهم از پرتفوی خود را فروخته باشند، امکان دریافت کارت اعتباری برای آن‌ها وجود ندارد.

اگرچه تا کنون با ۱۰ بانک برای ارائه خدمات مذکور مذاکره شده است، تا کنون تنها ۲ بانک ملی و تجارت برای اعطای کارت اعتباری اعلام آمادگی کرده‌اند.

مشمولان سهام عدالت در مرحله نخست می‌توانند باید ابتدا در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir ثبت نام کنند تا اطلاعات هویتی آن‌ها در این سامانه ثبت شود.

در مرحله بعدی پس از دریافت کارت اعتباری از بانک ملی، مشمولان باید بانک ملی را به عنوان کارگزار خود انتخاب کنند و پس از انتخاب این بان می‌توانند تا ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت خود را به صورت تسهیلات کار اعتباری درخواست کنند.

اگر متقاضی مایل باشد کارت اعتباری خود را از بانک تجارت دریافت کند، باید درخواست خود را در اپلیکیشن زمرد بانک تجارت ثبت کند.

پس از آن بانک بانک اقدام به استعلام سهام عدالت و توثیق آن برای پرداخت تسهیلات می‌کند.

تسهیلات مذکور سه ساله است و نیاز به مدرک و ضامن ندارد و متقاضیان اگر در بازه یک ماهه این تسهیلات را تسویه کنند، هیچگونه کارمزدی از آن‌ها دریافت نمی‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19668

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com