جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حضوری شدن مدارس

حضوری شدن مدارس امکان‌پذیر است؟

02:54۰

سید محمد پاک‌مهر ضمن اشاره به پیک پنجم کرونا و درگیر شدن اطفال و سنین دانش‌آموزان، گفت: حضوری شدن مدارس در این مقطع زمانی قابل قبول نیست.

به گزارش اسپات نیوز، سید محمد پاک‌مهر، نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت بازگشایی مدارس در خصوص اخبار مبنی بر حضوری شدن مدارس گفت: شیوع ویروس کرونا کشور را در دضعیت خاصی قرار داده و پیک پنجم، تمام گروه‌های سنی از جمله اطفال و سنین دانش‌آموزان را نیز درگیر کرده است.

پاک‌مهر همچنین افزود: در صورت واکسیناسیون کامل کادر آموزش، فرهنگیان و والدین تا اول مهرماه نگرانی‌ها برای بازگشایی مدارس کم می‌شود اما در حال حاضر در این مقطع زمانی بازگشایی مدارس امکان‌پذیر نیست.

پاک‌مهر در خصوص واکسیناسیون دانش‌اموزان گفت: ویروس کرونا علاوه بر داشتن گونه‌های متفاوت، رفتارهای متعدد و غیر قابل پیش‌بینی از خود نشان می‌دهد، به همین علت نتیجه درمان قطعی برای آن کشف نشده است. همچنین ساخت واکسن ویژه سنین دانش‌آموزان(رده سنی زیر ۱۸ سال) در دست مطالعه و ساخت قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که در این مدت مسئولان آموزش و پرورش بارها اعلام کردند که با واکسیناسیون معلمان، به سمت بازگشایی حضوری مدارس خواهند رفت و در حال حاضر از نحوه آموزش مجازی در کشور رضایت چندانی ندارند و به دنبال بازگشایی مدارس هستند. این اخبار موجب ترس و نگرانی بسیاری از خانواده‌ها شد و به دنبال آن بسیاری از خانواده‌ها در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که به خاطر شرایط موجود فرزند خود را به مدرسه نمی‌فرستند. از سوی دیگر عده‌ای موافق بازگشایی مدارس هستند.

کارشناس تربیت و آموزش در این خصوص بیان کرد: بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، بیشتر والدین نظر بر این دارند که فضای آموزشی مجازی بازدهی ضعیفی دارد و ما هم به عنوان کارشناس کاملا موافق این مسئله هستیم و معتقدیم که فضای مجازی کارایی اصلی آموزش و پرورش را از خود نشان نمی‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مذاکرات انجام شده با آلمان برای واردات واکسن فایزر گفت: هماهنگی‌های لازم در دولت بین وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر برای واردات این نوع واکسن در حال انجام است و بودجه لازم آن از سوی وزارت بهداشت تامین می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19652

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com