جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کیف پول الکترونیک بانک مرکزی

کیف پول الکترونیک بانک مرکزی به‌زودی عرضه می‌شود

02:04۱

مهران محرمیان ضمن اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در خصوص کیف پول الکترونیک بانک مرکزی گفت: این بانک از تمام ابزارهای خود برای تسریع در این امر استفاده خواهد کرد.

به گزارش اسپات نیوز، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: به دنبال تصویب مقررات مربوطه و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در خصوص کیف پول الکترونیک بانک مرکزی، بانک مذکور این خدمت مهم را در دستور کار خود قرار می‌دهد و از تمام ابزارهای خود برای سرعت بخشیدن به این اقدام استفاده می‌کند.

مهران محرمیان ضمن اشاره به گذشت یک سال از تصویب مقررات کیف پول الکترونیک در شورای پول و اعتبار گفت: تغییرات این حوزه طی یک سال اخیر با سطح انتظارات مطابق نبوده و امیدواریم این هم‌اندیشی آغاز تحولی در این خدمت باشد.

محرمیان افزود: از هفته آینده برای شرکت‌هایی که Open loop هستند سوییچ تعامل‌پذیری فعال می‌شود. از سوی دیگر شرکت‌های close loop نیز باید به تدریج وارد فرایند تعامل‌پذیری شوند و امکان ارائه سایر خدمات به مشتریان را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

مدیر اداره نظام‌های بپرداخت بانک مرکزی در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه اکنون فرصت مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند وارد این حوزه شوند گفت: بانک مرکزی تا کنون تصمیم در مورد کارمزدهای کیف پول الکترونیک، اتخاذ نکرده و تعیین آن به عهده راهبران است، چرا که این امر موجب رقابت بین راهبران می‌شود.

محمد بیگی در ادامه با اشاره به ماده ۲۰ بند ۴ قانون پولی و بانکی گفت: در صورتی که به تعیین کارمزد برای کیف پول الکترونیک اقدام کند، باید به طور همزمان کف و سقف آن را تعیین کند.

از سوی دیگر معاون فناوری‌های نوین بنک مرکزی بر لزوم همکاری شرکت‌های psp در پیشبرد فرآیند تعامل‌پذیری گفت: همکاری بانک‌ها و شرکت‌های راهبر در عملیاتی شدن این موضوع سازنده خواهد بود. در صورتی که بانک‌ها همکاری لازم را در این مورد نداشته باشند، بن مرکزی باید مقررات را تغییر دهد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19662

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید و جالب و عالی بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com