جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سایت‌های شرط‌‌بندی

فعالیت اپلیکیشن هفت هشتاد در سایت‌های شرط‌‌بندی

02:56۲

در حالی که تمامی فعالیت‌ها در سایت شرط‌بندی جرم محسوب می‌شود، پیامک فعالسازی یکی از سایت‌های شرط‌‌بندی را اپلیکیشین هفت هشتاد ارسال می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، فعالیت در سایت‌های شرط‌بندی به هر نحوی جرم تلقی می‌شود و قانون باید با افرادی که به هر شکلی درگیر ایجاد یا فعالیت در این سایت‌ها هستند، برخورد قضایی صورت گیرد.

پس از جنجالی شدن این مسئله، تمام سای‌های شرط‌بندی فیلتر شدند و کسانی که در این سایت‌ها فعالیت داشتند نیز با برخورد پلیس و دستگاه قضایی رو به رو شدند. هم اکنون به تازگی در یکی از این سایت‌های شرط بندی، فعالیت هفت هشتاد دیده شده است.

اپلیکیشن هفت هشتاد یک سامانه برای انجام تراکنش‌های مالی است که با توجه به تبلیغات مناسب، خصوصا در صدا و سیما، مورد استقبال بسیاری از کاربران ایرانی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

اولین و مهم‌ترین سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چگونه این ابزار اینترنتی داخل کشور، در یکی از وب‌سایت‌های غیرمجاز که طبق قوانین کشور کوراسائو در کارائیب جنوبی است، فعالیت می‌کند؟

اگرچه عضویت در سایت‌های شرط‌بندی به هیچ‌عنوان قانونی نیست، این فرایند از طریق کد فعالسازی هفت هشتاد با شماره این شرکت به راحتی صورت می گیرد. بنابراین این پیامک از این سامانه می‌تواند فعالیت در سایت‌های شرط‌‌بندی را معتبر نشان دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این اتفاق اولین باری نیست که برای این نوع شرکت‌ها رخ داده است و حتی موضوع ربطی به هک شدن این شرکت‌ها نیز ندارد.

مصطفی امیری، کارشناس ارتباطات و فناوری در این خصوص گفت: بانک مرکزی باید به همان شکلی که کنترل ابزارهای مالی را در دست دارد، مسیرهای کارت به کارت را نیز کنترل کند تا به این صورت از سو استفاده سایت‌های شرط‌بندی خارج از کشور، جلوگیری کند.

او در ادامه افزود: به علت رویای یک شبه پولدار شدن، افراد زیادی در دام این سایت‌ها می‌افتند و این سایت‌ها با شبیه‌سازی به این شکل، را راحتی اعتماد مخاطبین را جذب کرده و آن‌ها را در دام می‌اندازند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19694

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. ehsnmohammadzadeh

    مطلب جالب بود و موفق باشید و خسته نباشید

  1. melika.mokhtari2019

    ممنون خیلی عالی بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com