جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شکاف قیمت مسکن

شکاف قیمت مسکن عمیق‌تر شد!

02:54۰

شکاف قیمت مسکن بین مناطق بالا و پایین شهر عمیق‌تر شد، گزارش تابستانه مسکن از اختلاف ۵۰ میلیون تومانی قیمت بین لوکس‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران حکایت دارد. 

به گزارش اسپات نیوز، شکاف قیمت مسکن در مناطق بالا و پایین شهر عمیق‌تر شد. طبق گزارش جدید بانک مرکزی از میانگین قیمت فروش مسکن در معاملات مردادماه، متوسط قیمت معاملات مسکن در کل مناطق بیست و دوگانه پایتخت به محدوده ۳۲ میلیون تومان در هر مترمربع رسید. در حالی که این قیمت در تیرماه در هر متر مربع ۳۰ میلیون تومان بود.

این به این معناست که متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در پایتخت در یک ماه، حدود ۹۳۰ هزار تومان بیشتر شد.

میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱ تهران به طور میانگین برای هر متر مربع ۶۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و در منطقه ۱۸ که به عنوان ارزان‌ترین منطقه پایتخت شناخته می‌شود برابر با ۱۴میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. با مقایسه این دو رقم درمیابیم که شکاف میانگین قیمتی در شمال و جنوب شهر به بیش از ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید:

بررسی روند این اختلاف قیمت در شمال و جنوب شهر از ابتدای سال نشان می‌دهد که اوج اختلاف قیمت بین این دو منطقه در خردادماه بوده و در تیرماه این شکاف ۵ میلیون تومان کاهش یافته است. در حالی که در مرداد ماه اختلاف قیمت بین لوکس‌ترین و ارزان‌ترین مناطق پایتخت، بار دیگر عمیق‌تر شد.

گفتنی است که با افزایش قیمت مسکن در این دوره تعداد معاملات در دوره مذکور نسبت به سال گذشته کاهشی معادل ۰.۶ درصد داشته است.

همچنین بیشترین سهم معاملات(بیش از ۳۳.۵ درصد) در تیرماه سال جاری مربوط به خانه‌های بالای ۵ سال عمر است و خانه‌هایی با بیش از ۲۰ سال عمر، کمترین متقاضی را در شهر تهران دارند.

بررسی آمارها نشان می‌دهد که در تیرماه سال جاری پنج هزار و یکصد واحد مسکونی در شهر تهران معامله شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۶۳.۹ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19680

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com