جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محدودیت‌های شبانه کرونایی

محدودیت‌های شبانه کرونایی تمام می‌شود؟

02:33۲

علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا، بر لزوم بازبینی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌های شبانه کرونایی تاکید کرد.

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: اگرچه همچنان شاهد فراز و نشیب‌های آمار ویروس کرونا در استان تهران هستیم، پیش‌بینی می‌شود که این آمار در روزهای اینده مسیر ثابتی را طی کرده و سمت کمتر شدن حرکت کند.

در استان تهران با توجه به سرعت کمتری که شاخص مرگ و میر دارد، بین ۱۲ تا ۱۴ روز با تاخیر، آمار فوتی‌ها با آمار بستری و مراجعه سرپایی متوازن می‌شود.

وی در ادامه گفت: نگرانی‌ای در زمینه تامین واکسن وجود ندارد اما در حال حاضر تهران آمادگی لازم برای راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون و همچنین افزایش شیفت‌های کاری برای سرعت‌بخشیدن به روند واکسیناسیون وجود دارد. آثار آخرین دوره قرنطینه و تعطیلی با توجه به همکاری صنوف و مردم خوب بود و به عنوان یک تجربه موفق در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

زالی همچنین گفت: در حال حاضر نیاز به بازنگری پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی است. باید مداخلاتی که اثربخشی کمتری دارند مورد بازبینی قرار گیرند. برای مثال محدودیت‌های شبانه کرونایی ، تاثیر چندانی در کنترل و مدیریت بیماری ندارد. بنابراین باید برخی از موارد این چنینی که باعث ایجاد زحمت، هزینه و نارضایتی می‌شوند را مورد بازبینی قرار دهیم.

او با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تست کرونا گفت: دانشگاه‌ها همچنان با کمبود کیت‌های تست و منابع مالی مواجه هستند. بنابراین موضوع تست‌های رایگان باید به صورت جدی‌تری مورد توجه قرار گیرد.

علیرضا زالی در خصوص ویروس جهش یافته لامبدا نیز گفت: تا کنون هیچ نمونه‌ای از این ویروس جهش یافته در کشور مشاهده نشده و امروز در جلسه برگزار شده در خصوص تاریخچه ویروس آلفا صحبت شد. خوشبختانه در شواهد بالینی، بیمارستانی و توالی‌یابی ژنتیکی هیچگونه گزارشی از ویروس لامبدا در تهران و کشور مشاهده نشده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19689

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. ehsnmohammadzadeh

    بسیار عالی بود و خسته نباشید و امیدوارم کرونا هر چه زودتر از بین برود

  1. anna.fakoor96

    مثل همیشه عالی

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com