جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واردات خودرو

وضعیت قیمت خودرو در ابتدای هفته جاری چطور است؟

03:00۴

در حالی که بازار خودرو طی روزهای گذشته وضعیت عجیب‌وغریبی را تجربه کرد،‌ تا حدی که قیمت پراید به بیش از ۱۵۰ میلیون تومان رسید، به نظر می‌رسد طی ۲۴ ساعت گذشته روند قیمت‌ها در اکثر گروه‌ها نزولی بوده است.

به گزارش اسپات نیوز، یکی از مواردی که همواره مورد انتقاد کارشناسان صنعت خودرو قرار می‌گبرد، عدم قیمت‌گذاری مناسب کارخانه‌ها بر روی محصولات جدید خود است، آن‌هم در حالی که وضعیت قیمت خودرو شرایط چندان مناسبی را تجربه نمی‌کند.

از طرف دیگر، هیچ نظارتی بر قیمت‌های حاکم بر بازار وجود نداشته و همین موضوع موجب شده تا بسیاری از سوداگران از هر موقعیتی برای به هم ریختن بازار و القای قیمت‌های نجومی مورد نظر خود، استفاده کنند.

همین موضوع موجب شد تا هفته گذشته و در حالی که رخداد خاصی بر کشور حاکم نبود، بار دیگر قیمت‌ها رنگ‌وبوی نجومی به خود بگیرند و وضعیت بازار ملتهب شود، تا جایی که قیمت پراید بار دیگر افساز پاره کرد و به بیش از ۱۵۰ میلیون تومان رسید.

اما به نظر می‌رسد در این هفته خبری از ادامه روند صعودی نیست و قیمت‌ها از آغاز کاهش‌ها حکایت دارند؛ به‌طوری که خودروهای گروه پژو، سمند و حتی پراید، هفته جدید را با کاهش اندک اما امیدوارکننده‌ای آغاز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

وضعیت قیمت خودرو در ابتدای هفته جاری

در گروه پراید، خودرو پراید ۱۳۲ با بک میلیون کاهش قیمت، بیشترین ریزش قیمتی را تجربه کرده و به ۱۳۳ میلیون تومان رسیده است.

در گروه پژو اما ریزش‌ها قابل‌توجه‌تر بوده است؛ به‌طوری که پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ از ۹۴۵ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۹۴۰ میلیون تومان در روز جاری رسیده است. همچنین، مدل ۹۹ این خودرو نیز در این مدت ۱۰۵ میلیون تومان ارزان شده است و در حال حاضر ۹۹۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ این گروه از ۲۵۳ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۵۱ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز امروز ۲۳۸ میلیون تومان قیمت دارد.

در میان سایر خودروهایی که امروز کاهش قیمت ها را تجربه کردند می توان به سمند lx مدل ۱۳۹۹ اشاره کرد که قیمت آن از ۲۳۸ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۳۷ میلیون تومان رسیده است و دنا معمولی مدل ۱۴۰۰ نیز در این مدت کاهش قیمت ها را تجربه کرده است و این خودرو از ۳۲۹ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۳۲۵ میلیون تومان رسیده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19713

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

4 Comments

 1. kasperhemigway

  خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید و جالب بود

 1. melika.mokhtari2019

  عالی بودش ممنون

 1. melika.mokhtari2019

  مرسی از سایت خوبتون

 1. kasperhemigway

  خیلی خوب بود و امیدوارم قیمت ماشین بازهم افت پیدا کند

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com