جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قبض‌های برق نجومی

قبض‌های برق نجومی شد ؛ علت چیست؟

03:00۰

قبض‌های برق نجومی در مردادماه واکنش‌ها و اعتراضات زیادی را به دنبال داشت؛ اما علت این افزایش ناگهانی قبض‌های برق چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، در زمینه هزینه مصرفی برق، مدیر کل مصرف و امور مشترکین توانیر اظهار کرد که تعرفه برق تنها یک بار در هر سال افزایش پیدا می‌کند. این افزایش قیمت از سال ۹۶ تا کنون برای تمامی مشترکین ۷ درصد و برای مشترکین پرمصرف علاوه بر درصد تصویب شده، ۱۶ درصد افزایش قیمت بوده است. این به این معناست که افزایش قیمت برای مشترکینی که پایبند به اصول الگوی مصرف هستند و مصرف آن‌ها تا ۳۰۰ کیلووات ساعت است، همان مقدار تصویب شده(معادل ۷ درصد) اعمال خواهد شد.

از سوی دیگر مشترکینی که پرمصرف هستند، تا سقف ۶۰۰ کیلووات ساعت، افزایش قیمت برای آن‌ها به جای ۷ درصد ۲۳ درصد خواهد بود و در صورتی که مصرف آن‌ها از این میزان هم بیشتر باشد، به ازای هر کیلووات ساعت باید ۸۰۰ تومان بپردازند.

احمد مرادی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در این خصوص گفت: با توجه به گزارش‌های مردم، این موضوع را پیگیری و نتیجه آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

برق ۱۰ میلیون مشترک رایگان شد

در حالی که بسیاری از افراد معترض به قبض‌های برق نجومی خود هستند، برق ۱۰ میلیون مشترک رایگان شده است. این افراد کسانی هستند که در ماه‌های معمولی در مناطق عادی، کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت و در ماه‌های گرم و در مناطق گرم، کمتر از ۱۰۰ کیلووات برق مصرف کردند. به این ترتیب این اشخاص مشمول «برق امید» شدند و قبض برق آن‌ها با مبلغ صفر محاسبه شده است.

سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص این مسئله گفت: در تابستان سال جاری با توجه به گرمای بالای هوا، ممکن است که مشترکان برق بیشتری مصرف کرده باشند و از آنجایی که تعرفه‌ها به صورت پلکانی است و بر اساس هر ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف بیشتر، افزایش می‌یابد، نرخ‌ها نیز به صورت تصاعدی افزایش یافته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19726

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com