جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واگذاری املاک شهرداری

واگذاری املاک شهرداری حاشیه‌ساز شد

02:59۰

در حالی که واگذاری املاک شهرداری به غیر در چند بخش انجام شده و می‌شود، بسیاری از املاک واگذار شده تا کنون، مجوز شورای شهر را نداشتند.

به گزارش اسپات نیوز، معاون امور اجتماعی و فذهنگی شهرداری تهران در خصوص واگذاری املاک شهرداری گفت: شهرداری تهران بر اساس بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری، اختیار دارد که بهره‌برداری بخشی از املاک را در مصارف عمومی، خیر و عام‌المنفعه به صورت رایگان یا با شرایط به نهادها و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی واگذار کند.

وی در ادامه تاکید کرد: برای این واگذاری، شهرداری باید مصوبه انجمن شهر را داشته باشد. پیگیری املاک شهرداری به عهده معاونت اجتماعی و فرهنگی شهر تهران قرار گرفت و کار زمان‌بری بود. در مهرماه سال گذشته شهردار تهران این لایحه را به شورای شهر ارائه کرد. ای به این معانسا که لایحع املاک بند ۶ ماده ۵۵ شهرداری مربوط به ۱۵ مهرماه ۱۳۹۹ است.

بیشتر بخوانید:

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران در این خصوص گفت: شهرداری تهران موظف است که نهادهایی که به صورت مردمی اداره می‌شوند و در خدمت مردم هستند و نیاز به حمایت دارند و همچنین دیگر گروه‌هایی که در خدمت مردم هستند، مانند گروه‌هایی که برای آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، را شناسایی کند و اطمینان حاصل کند که این گروه‌ها در خدمت مردم و عام‌المنفعه هستند. پس از این که از این موضوع اطمینان حاصل شد، شهرداری می‌تواند از این گروه‌ها حمایت کند. این حمایت به معنای واگذاری بخشی از فضاهای فیزیکی برای استفاده این گروه‌ها است.

وی در ادامه افزود: اگر در موردی املاکی در اختیار کسی قرار گرفته که به صورت شخصی از آن استفاده می‌کند، باید به سرعت آن ملک به شهرداری تهران برگردانده شود و همچنین در صورت امکان خسارت وارده جبران شود.

عباسی همچنین گفت: ما موظف به حفظ و صیانت از اموال شهرداری تهران هستیم، چرا که این اموال متعلق به مردم تهران است. ما باید این اقدام را به بهتربن نحو ممکن انجام دهیم و در هر بخشی که قانون رعایت نشده، نیاز به بررسی مجدد و رعایت قانون است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19729

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com