جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محموله جدید واکسن آسترازانکا

محموله جدید واکسن آسترازانکا وارد کشور شد

03:009۱

محموله جدید واکسن آسترازانکا ساخت کشور روسیه وارد کشور شد. اگر در ماه‌های آینده نیز واردات واکسن مانند شهریور باشد، واکسیناسیون چه زمانی به حد مطلوب می‌رسد؟

به گزارش اسپات نیوز، به تازگی چهل و پنجمین محموله وارداتی واکسن کرونا به ایران رسیده؛ محموله‌ای که برای اولین بار توسط بخش خصوصی وارد شده است. به گزارش گمرک این محموله شامل پنج پالت ۲ هزار و ۶۹۰ کیلوگرم، معادل ۶۴۸ هزار دز واکسن آسترزنکا تولید شده در روسیه است.

طبق گفته معاون فنی گمرک، محموله جدید واکسن آسترازانکا پس از طی کردن مراحل قانونی به وزارت بهداشت تحویل داده شده تا در روند واکسیناسیون کشوری استفاده شود.

از سوی دیگر برخی شرکت‌های خصوصی به کارکنان خود اعلام کرده‌ان که اقدام به پیش‌خرید این واکسن کرده‌ و در صورتی که کارکنان متقاضی دریافت واکسن هستند، باید نیمی از هزینه آن را تقبل کنند.

به کارکنان این شرکت‌ها گفته شده که این واکسن به قیمت ۴ میلیون و هشتصد هزار تومان خریداری شده و آن‌ها می‌توانند با پرداخت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آن را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که پیش از این اعلام شده بود که در صورت ورود بخش خصوصی به این حوزه، قیمت واکسن برای شرکت‌ها و تولیدکنندگانی که مایل به واکسینه کردن کارکنان خود زودتر از موعد واکسیناسیون کشوری هستند، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان تمام خواهد شد.

ضمن آن که وزارت بهداشت نیز اعلام کرده بود که شرط ورود بخش خصوصی به این حوزه، عدم دریافت دریافت وجه از خود کارکنان و کارمندان شرکت‌ها است.

گذشته از همه این‌ها با ورود این ۶۴۸ هزار دز واکسن، مجموع واکسن‌های وارد شده به ایران از ۱۱ بهمن‌ماه سال گذشته تا صبح ۱۴ شهریورماه سال جاری در ۴۶ بسته به ۴۰ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۹۴ دز رسیده . همچنین کمی بیشتر از ۸ میلیون دز هم واکسن برکت به شبکه واکسیناسیون تحویل داده شده است.

بنابراین در مجموع حدود ۴۹ میلیون دز واکسن تا کنون تامین شده و با توجه به گفته ابرهیم رئیسی در خصوص میزان واکسن مورد نیاز برای رسیدن به سطح مناسبی از واکسیناسیون، حداقل به ۵۰ میلیون دز واکسن دیگر نیاز خواهیم داشت.

شایان ذکر است که نزدیک به ۱۹ میلیون دز از مجموع ۴۹ میلیون دز واکسن تامین شده، تنها در شهریورماه به ایران وارد شده است.  اگر تصور کنیم که طی ماه‌های آینده نیز سرعت واردات به اندازه شهریورماه باشد(هر ماه ۱۹ میلیون دز واکسن) می‌توانیم پیش از انتهای آذرماه سال جاری به نقطه‌ای امیدوار کننده برسیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19734

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    امیدوارم همه ایرانی ها بزنند تا دیگر باعث کم شدن کرونا بشود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com