جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وضعیت سینماها در پیک پنجم

وضعیت سینماها در پیک پنجم ؛ کم‌فروغ‌تر از همیشه

03:00۱

در حالی که شیوع کرونا همچنان ادامه دارد، سینماها کم‌فروغ‌تر از گذشته به کار خود ادامه می‌دهند اما وضعیت سینماها در پیک پنجم چگونه است؟

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که اکثر مردم گمان می‌کنند که سینماها تعطیل هستند، ۹ فیلم سینمایی، ۱۰ فیلم هنر و تجربه و ۱۷ فیلم و انیمیشن خارجی در سینماها در حال اکران هستند که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان دیدن آن‌ها وجود دارد.

از ۹ فیل سینمایی در حال اکران دینامیت از ۱۰ تیرماه اکران شد و بر اساس بررسی‌ها فروشی معادل ۱۰ میلیارد تومان داشت. دومین رتبه فروش مربوط به فیلم خورشید است که از آبان سال گذشته تا کنون ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشت. گفتنی است که این رقم برای یک فیلم سینمایی ناچیز محسوب می‌شود.

در شرایط پیش از کرونا، یک فیلم پر فروش تنها در بازه یک هفته‌ای قادر بود بیش از ۲ میلیارد تومان فروش ثبت کند اما وضعیت سینماها در پیک پنجم، فاصله زیادی با روزهای عادی دارد.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر دینامیت، دو فیلم گیسوم و درخت گردو از ۱۰ شهریورماه در ۱۶۸ سالن سینمایی در حال اکران هستند و در مدت زمان کمی توانستند فروش را به گیشه بازگردانند.

طبق داده‌های سامانه مدیریت فروش و اکران سینما، درخت گردو تا به امروز با اکران در ۱۶۰ سالن، حدودا فروشی نزدیک به ۳۰۰ میلیون داشته و توانسته ۱۱ هزار و ۷۳۴ نفر را بار دیگر به سینما بکشاند.

از سوی دیگر فیلم گیسوم با اکران در ۳۳ سالن، تنها ۴۰۳ مخاطب داشته و فروشش تا به امروز حدود ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است.

از سوی دیگر طبق بررسی‌ها از ابتدای سال بیشترین فروش را به ترتیب سینما کوروش با ۱۳ سالن داشته و پس از آن ایران‌مال با ۱۲ سالن، سینما هویزه مشهد با ۸ سالن، سینما ساحل اصفهان با ۹ سالن و پردیس سینما آزادی با ۶ سالن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19737

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    امیدوارم هر چه زودتر کرونا از بین برود تا همه چی به روال سایق برگردد

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com