جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تاثیر کرونا بر اقتصاد دیجیتال

تاثیر کرونا بر اقتصاد دیجیتال ؛ مثبت یا منفی؟

02:49۱

در حالی که بحران همه‌گیری کرونا تاثیرات آسیب‌زایی بر مردم سراسر دنیا داشته، تاثیر کرونا بر اقتصاد دیجیتال ، منجر به رشد سریع‌تر آن شد.

به گزارش اسپات نیوز، به طورکلی تمامی فعالیت‌هایی که در بستر اینترنت انجام می‌شود جزئی از حوزه اقتصاد دیجیتال محسوب می‌شود. شیوع ویروس کرونا، باعث حرکت سریع‌تر اقتصاد به سمت فناوری دیجیتال شده است. کارشناسان عقیده دارند که حتی پس از مهار این ویروس، روندی که در بحران کنونی مشاهده شده، معکوس نخواهد شد.

مجتبی رضاخواه، نماینده مردم تهران در مجلس ضمن تاکید بر اهمیت اقتصاد دیجیتال گفت: بررسی آمارهای بین‌المللی نشان می‌دهند که درصد رشد اقتصاد جهان در دوران کرونا ۲ درصد  و رشد اقتصاد دیجیتال ۱۰ درصد بوده و تاثیر کرونا بر اقتصاد دیجیتال ، منجر به رشد سریع‌تر آن شده است.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: در مجلس شورای اسلامی به دنبال حمایت از کسب و کارهای مجازی هستیم که علاوه بر تاثیر مثبت آن‌ها بر اقتصاد کشور، قادر به صدور کالا به کشورهای همسایه نیز باشیم.

محمدرضا قادری، کارشناس حوزه فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: پیش از شیوع کرونا، متوسط رشد اقتصاد دیجیتال دو و نیم برابر اقتصاد سنتی و غیر دیجیتال بوده است. این به این معناست که اقتصاد دیجیتال به سرعت در حال رشد است.

به عقیده وی، پدیده کرونا، سرعت رشد اقتصاد دیجیتال ا در بسیاری از بخش‌ها افزایش داده و از طرف دیگر منجر به کاهش سرعت رشد اقتصاد سنتی شده است.

گفتنی است که اقتصاد جهانی هیچ‌گاه تا این اندازه به کارآفرینان و مبتکران وابسته نبوده است. امروزه برخی مشاغل وجود دارند که هیچ‌کس حتی ۲۰ سال گذشته به امکان وجودشان فکر نکرده بود. در آینده نزدیک نیز مشاغل جدیدی که هرگز تصورش را نمی‌کردیم ایجاد خواهد شد.

از سوی دیگر در سراسر جهان، دولت‌ها تمام تلاش خود را برای حفظ نقدینگی در اقتصاد انجام می‌دهند. اگرچه رفع این مشکل در دست مبتکرانی است که می‌توانند یکاکوسیستم دیجیتالی فراهم کنند و فراتر از مرزهای اقتصاد فیزیکی، فرصت‌های بیشماری برای فراهم کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19744

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    مطلب بسیار عالی بود و موفق باشید و خسته نباشید

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com