جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تولید انرژی بدون کربن

برنامه آمریکا برای تولید انرژی بدون کربن

03:00۱

با توجه به تغییرات اقلیمی چشم‌گیر و حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، آمریکا به سمت تولید انرژی بدون کربن حرکت می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، در سال ۱۹۵۵ کنگره ایالات متحده به ایده سیستم بزرگراه‌های بین ایالتی رسید. در حال حاضر نیاز این کشور رسیدن به طرحی مشابه برای ایجاد یک سیستم انتقال انرژی بدون کربن است.

این کشور چالش‌هایی در پیش رو دارد. در هر دو ایالت کالیفرنیا و تگزاس نیاز به زیرساخت‌های جدید بیش از پیش احساس می‌شود. بحث و جدل‌های زیادی در رابطه با اهمیت گذار به یک مدل پایدار برای تامین انرژی از طریق منابع تجدید‌پذیر پشت سر گذاشته شده است.

در حال حاضر در کبک منابع آبی وجود دارد که امکان انتقال آن‌ها به خارج از محدوده این استان وجود ندارد. این خط انتقال می‌تواند کمک کند که از انرژی آبی که قبل از این در حال هدر رفتن بود برای تامین برق پاک در شهر لوئیس‌تان در ایالت مین استفاده شود.

گفتنی است که این پروژه انرژی‌ای معادل دو نیروگاه اتمی تولید می‌کند و توان ذخیره‌سازی کربن این پروژه در سال به اندازه توان ذخیره‌سازی کربن توسط دو جنگل به مساحت ایالت ورمانت( معادل ۳ تا ۳.۶ میلیون تن کربن) است.

بیشتر بخوانید:

به طوری دقیق‌تر این پروژه یک منبع آبی پر قدرت را به شبکه انتقال انرژی در نیوانگلند متصل می‌کند. در حال حاضر تجهیزات مورد نیاز این پروژه در حال ساخت است و تا انتهای سال ۲۰۲۳ بهره‌برداری از این پروژه آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر این پروژه علاوه بر رسیدن به هدف کاهش مصرف کربن، منجر به اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی خواهد شد.

ایالت‌های زیادی در آمریکا وجود دارند که تولیدکننده زغال‌سنگ، نفت و گاز هستند اما اختلاف نظرهای زیادی در خصوص مسیر آینده وجود دارد.

بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، حدود ۷۰ درصد مردم آمریکا، عقیده دارند موضوع تغییرات اقلیمی مسئله‌ای جدی و قابل توجه است و مردم باید به سمت استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر حرکت کنند.

حرکت آمریکا به سمت سیستم تولید انرژی بدون کربن ، امکان اتصال شبکه‌های انتقال انرژی آن را به کانادا، مکزیک و حتی فراتر از همسایه‌های آن را فراهم خواهد کرد. این بخشی از استراتژی آمریکا برای بودجه مخصوص تقویت زیرساخت‌های کشور است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19749

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    خبر جالبی بود و موفق باشید و خسته نباشید

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com