جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی

غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی

03:38۱

در حالی که شایعه غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی حواشی زیادی به دنبال داشت، این کمپانی اخبار  مبنی بر قفل شدن گوشی‌ها در کشورهای تحریم شده توسط آمریکا را تکذیب کرد.

به گزارش اسپات نیوز، طی چند روز گذشته خبری مبنی بر قطع دسترسی کاربران شیائومی در کشورهای تحریم شده در فضای مجازی منتشر شد. در ادامه این شایعات آمده است که به نظر می‌رسد این کمپانی، خود را کاملا به قوانین کنترل صادرات ایالات متحده، متعهد می‌داند.

گفتنی است که در لیست کشورهای تحریم شده که در برخی از سایت‌ها به آن اشاره شده، نام سوریه، کره شمالی، کوبا وهمچنین ایران به چشم می‌خورد.

از سوی دیگر در ایران برخلاف دیگر کشورهای نام‌برده در این لیست، گزارشات بسیار کمتری مبنی بر اینکه کاربران با اختلال موجه شدند، داده شده است.

شایان ذکر است که در قسمت شرایط و ضوابط سایت شیائومی، مدت زیادی است که خریداران عمده را از صادر کردن دستگاه‌های این کمپانی به ایران منع کرده اما از طرفی حرفی مبنی بر ممنوعیت استفاده از محصولات شیائومی در این کشورها دیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

به عبارتی دیگر شیائومی در حال حاضر نتوانسته از بازار کشورهایی که در آن‌ها به واسطه قدرت خرید و عوامل دیگر، توجهات به گوشی‌های میان‌رده زیاد است، دست بکشد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که بیش از یک سوم بازار ایران و ۱۵ درصد از بازار کوبا در اختیار شیائومی است.

محمدرضا عالمیان، عضو روابط عمومی انجمن وارد کنندگان موبایل در این خصوص گفت: شایعات موجود در خصوص غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی از سوی رسانه‌های رسمی نبوده و بعید می‌دانیم که این خبر قطعیت داشته باشد.

از سوی دیگر انجمن واردکنندگان به این نکته نیز اشاره کردند که احتمال دارد گوشی‌های شیائومی که از مبدا اروپا وارد می‌شوند، غیر فعال شوند اما کمی بعد از این اخبار، شیائومی به اتفاقات اخیر واکنش نشان داد و سخنگوی این کمپانی اخبار مرتبط با قفل شدن گوشی‌ها در کوبا و کشورهای تحریم شده توسط آمریکا را تلویحا تکذیب کرد و همچنین اعلام کرد که این شرکت به صورت موقت برخی از گوشی‌های هوشمند را قفل کرده تا درباره احتمال قاچاق این کالاها در بازار خاکستری تحقیقاتی انجام دهد و هم اکنون می‌توان قفل دستگاه‌ها را باز کرد.

در چند روز اخیر در پلتفرم‌های فروش کالای دست دوم، سیل انبوهی از آگهی‌های فروش موبایل‌های شیائومی به چشم می‌خورد. از طرفی دیگر عده‌ای به راه‌های فنی برای مقابله با این تحریم، مثل روت کردن دستگاه فکر کردند اما با توجه به شرایط موجود در حال حاضر مشخص نیست که این روش‌ها تا چه حد موثر است و اینکه آیا اساسا این روش‌ها ضروری است یا خیر؟

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19785

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. Reza ghadernia

    همینو کم داشتیم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com