جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن فایزر و مدرنا

سهم فایزر و مدرنا از واکسن‌های وارداتی چقدر است؟

03:00۰

واکسیناسیون در ایران شتاب زیادی گرفته تا جایی که برای چندمین بار نرخ آن شکسته شد اما آیا فایزر و مدرنا در این سیل واکسیناسیون نقشی دارند؟

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت در شبانه‌روز گذشته منتهی به ظهر امروز، یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دز واکسن تزریق و مجددا رکورد تزریق واکسن در کشور شکسته شده است.

به این ترتیب تا کنون، ۲۴ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ نفر، دز اول واکسن کرونا و ۱۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۵۹۸ نفر دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

گفتنی است که علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: تا آبان ماه سال جاری، ۶ الی ۷ هفته طلایی فرصت برای بالا بردن سرعت واکسیناسیون در اختیار داریم تا به این ترتیب درصد بالایی از مردم را واکسینه کرده و با خیال راحت‌تری به استقبال پیک بعدی کرونا برویم.

طبق بررسی رفتارشناسی این ویروس، پیش‌بینی می‌شود که در آبان ماه شاهد خیز جدیدی از کرونا باشیم.

علیرضا رئیسی همچنین افزود: در صورتی که ۷۵ درصد جامعه واکسینه شوند، اگرچه ممکن است که دوباره شاهد خیز بیماری باشیم اما آمار مرگ و میر به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

آیا واکسن‌های فایزر و مدرنا نیز به کشور وارد می‌شوند؟

سخنگوی وزارت خارجه در نشست هفتگی خود به این سوال به این صورت پاسخ داد: در خصوص واردات واکسن کرونا به کشور، هیچ خط قرمزی نداشته و نداریم. مرجع صلاحیت‌دار قطعی و یگانه تایید نوع واکسن وارداتی به کشور از روز اول وزارت بهداشت بوده و وزارت خارجه نیز از روز اول تمام امکانات مورد نیاز را برای تحقق این موضوع به کار برده است.

طبق گفته خطیب‌زاده، وزارت بهداشت پیش از این به دلایلی از جمله تصور بر این که منابع موجود قابل اعتماد و یا شرکت‌های وارداتی دارای ویژگی‌های واردات نیستند، واردات این واکسن‌ها را تایید نمی‌کرد.

شایان ذکر است که در یکی دو ماه اخیر به صورت حداکثری تمام درخواست‌ها تایید شده و از مسیر‌های مختلف باعث تسریع واردات واکسن به کشور شدند.

خطیب‌زاده در مورد فایزر و مدرنا نیز گفت که در مورد واکسن‌های نام‌برده شده، هیج محدودیتی وجود ندارد و وزارت بهداشت در نهایت تایید کننده واردات این واکسن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19793

220 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com