جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کارت رفاه معیشتی

کارت رفاه معیشتی ؛ یارانه یک میلیون تومانی در راه است؟

02:56۰

طرح کارت رفاه معیشتی به منظور کمک به معیشت مردم پنج دهک اول درنظر گرفته شده و طبق گفته رئیس جمهور این طرح تا چند ماه آینده اجرایی خواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، ابراهیم رئیسی در خصوص کارت رفاه معیشتی گفت: طرح رفاه معیشتی از چند ماه آینده اجرایی خواهد شد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهادی را به عنوان قرارگاه رفاه مردم تشکیل داده و رئیس این قرارگاه، حجت‌ الله عبدالملکی(وزیر کار) است. قرارگاه مذکور شامل ۱۴ ستاد است. یکی از ستادهای این قرارگاه، ستاد کارت رفاه مردم است. به گفته نائب رئیس قرارگاه رفاه مردم، قرار بر این است که از طریق این ستاد به معیشت مردم کمک شود و همچنین این ستاد به دنبال ایجاد ابزاری برای کمک رساندن به جامعه مخاطب خدمات وزارتخانه است.

طرح اعطای کارت رفاه معیشتی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های ابراهیم رئیسی است و طبق برنامه‌ریزی انجام شده در این طرح، به پنج دهک اول یارانه داده خواهد شد. به طور کلی به نظر می‌رسد که قرار است طرح کارت رفاه معیشتی توسط این ستاد عملی شود.

بیشتر بخوانید:

ابراهیم رئیسی پیش ازین اعلام کرده بود که کارت اعتباری معیشتی در آذرماه سال جاری عرضه خواهد شد. در این طرح، به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد، در نظر گرفته شده است.

گفتنی است که در این طرح پولی که به این خانوارها داده می‌شود، مشابه وام قرض‌الحسنه است که باید به دولت برگردانده شود.

از سوی دیگر اگر خانواری در پرداخت اقساط مشکل داشته باشد، دولت به او کمک خواهد کرد. این به این معنی است که به این خانوارها یارانه دیگری برای کمک به پرداخت اقساط تعلق می‌گیرد.

مشمولان این یارانه افرادی هستند که در پنج دهک اول قرار دارند، که تخمین زده می‌شود این افراد بیش از ۴۰ میلیون نفر باشند. چرا که دولت قبل پیش ازین زمانی که قصد پرداخت یارانه به گروهی از مردم را داشت، جمعیت ۵ دهک اول را ۴۲ میلیون نفر اعلام کرده بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19804

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com