جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

روش جدید درآمدزایی

لو دادن ماینر‌های غیرمجاز؛ روش جدید درآمدزایی

02:05۲

به دنبال در نظر گرفتن پاداش ۱۰ میلیونی برای لو دادن ماینرهای غیرمجاز، بر تعداد کسانی که از این روش جدید درآمدزایی استفاده می‌کنند افزوده شد.

به گزارش اسپات نیوز، اگرچه پاداش لو دادن ماینرهای غیرمجاز افزایش یافته، تعداد کسانی که از طریق دزدی برق درآمدزایی می‌کنند نیز بیشتر شده است.این مسئله که دولت برای لو دادن برخی فسادها و تخلفات، پاداشی را در نظر بگیرد، داستان جدیدی نیست و تحت عنوان پاداش به سودزن‌ها شناخته می‌شود و امروزه به روش جدید درآمدزایی تبدیل شده است.

شرکت توانیر آمار درخور توجهی در خصوص پاداش سودزن‌های حوزه رمز ارز ارائه کرده و تاثیر افزایش این پاداش بر روی بالا رفتن میزان سودزنی و لو دادن مراکز رمزارز را بررسی کرده است. چرا که امروزه این موضوع می‌تواند راه درآمدزایی خوبی باشد.

بیشتر بخوانید:

طبق اعلام شرکت توانیر، به گزارش‌های مردمی که منجر به کشف مراکز غیرمجاز شوند، تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش تعلق میگیرد و در صورتی که مرکز غیرمجاز در یکی از نهادهای دولتی و یا نهادهایی باشد که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، مبلغ پاداش دو برابر شده و سقف آن به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

گفتنی است که تا کنون نزدیک به ۳ میلیارد تومان پاداش به عاملان شناسایی مردمی یا همان سودزن‌ها پرداخت شده است.

گزارش توانیر نشان می‌دهد که افزایش سهم گزارشات مردمی در شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز از ۱۱ درصد در سال ۹۹ به حدود ۲۰ درصد در بهار سال ۱۴۰۰ رسیده و هم‌اکنون عده بیشتری اقدام به لو دادن مراکز استخراج رمزارز می‌کنند.

جمع‌بندی گزارش توانیر نکته جالب توجه دیگری را نشان می‌دهد که استفاده غیرقانونی از تعرفه برق خانگی یا از طریق انشعاب مستقیم به منظور استخراج رمزارز، از ۶.۵ درصد در سال ۱۳۹۹ به حدود ۱۲ درصد در بهار ۱۴۰۰ رسیده است. این به این معناست که ممکن است افزایش تعداد گزارشات به دلیل افزایش تعداد کسانی بوده که ازین طریق برق‌دزدی می‌کردند، چرا که یکی از ابعاد نگران‌کننده برق‌دزدی و استفاده از انشعاب پشت کنتور، افزایش احتمال آسیب دیدن دستگاه‌های الکتریکی دیگر مشترکین کنتور مذکور است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19817

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. Raha hosseini

    خب وقتی درآمد ماینر داشتن بیشتره و تداوم داره چرا باید برن لو بدن خودشونم بیان کار کنن باهاش

  1. Mohaddese aletaha

    حالا از کجا بفهمیم کی ماینر داره! :)))

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com