جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عرضه اولیه توسن

عرضه اولیه «توسن» آغاز شد + جزئیات

02:00۰

لحظاتی پیش، سیزدهمین عرضه اولیه «توسن» در سال ۱۴۰۰ آغاز شد و مهلت ثبت سفارش در این نوبت از عرضه اولیه تا ساعت ۱۲ و ۵۵ دقیقه است.

به گزارش اسپات نیوز، لحظاتی پیش سیزدهمین دوره عرضه اولیه سال ۱۴۰۰ آغاز شد. نماد توسن به روشی ترکیبی وارد بازار سهام شده است .

در روش ترکیبی، در مرحله اول قرار است صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشتراکی که در محل سازمان بورس به ثبت رسیده‌اند، در دوره سفارش‌گیری اقدام به ثبت سفارش خود کنند.

در مرحله دوم باقی سهام به سایر سرمایه‌گذاران تخصیص خواهد یافت. این تعداد حدود ۱۰۲ میلیون سهم است و به روش قیمت ثابت به شرکت کنندگان واگذار می‌شود. در واقع این روش که فرآیند جدید سازمان بورس است بدین ترتیب عمل می‌کند که ابتدا در روز عرضه صندوق‌های مذکور برای کشف قیمت سهام سفارش‌گذاری می‌کنند. سپس بعد از اینکه کشف قیمت صورت پذیرفت، سایر مشارکت‌کنندگان به روش قیمت ثابت اقدام به خرید می‌کنند.

صبح امروز نماد توسن توسط صندوق‌ها در قیمت ۷۶۳ تومان بازگشایی شد.

گفتنی است که ۱۵۸ سرمایه‌گذار واجد شرایط تمام ۱۰۲ میلیون سهام توسن را در سقف قیمتی خریداری کردند.

دوره ثبت سفارش در سیزدهمین دوره عرضه اولیه توسن برای عموم مردم از ساعت ۱۰:۵۵ تا ساعت ۱۲:۵۵ است. حداکثر سهام قابل خرید توسط هر شخص حقیقی و یا حقوقی، ۲۰۴ سهم است و حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید این عرضه اولیه ۱۵۶ هزار تومان است.

انتهای پیام

بیشتر بخوانید:

 

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19827

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com